Angle down Atgal

Dažyti mediniai langai. Ar jie gali būti ekologiški?

Ekologijos tema šiuo metu pasaulyje yra viena populiariausių tiek visuomenėje, tiek politikos erdvėje. Kiekvienas mūsų nori gyventi sveikai ir prisidėti prie gamtos bei savo sveikatos saugojimo. Todėl ekologijos sprendimai šiandien ateina į kiekvieną mūsų gyvenimo sferą. Ypač svarbu skirti dėmesio ekologijai kuriant savo namus. Šiandieninės technologijos leidžia rinktis ne tik patikimus, bet ir ekologiškus sprendimus. Vienas tokių  - mediniai langai namams. 

Mediniai langai – gamtos pėdsakas namuose 

Mediniai langai yra vienas populiariausių pasirinkimų statant namus. Mediena jau daug metų yra itin patrauklus pasirinkimas tiems, kurie vertina natūralumą, namuose nori sukurti daugiau jaukumo ir išlaikyti ryšį su gamta. Taip pat mediniai langai dažnai pasirenkami aukštos klasės komerciniuose pastatuose bei renovacijos projektuose. 

„Prieš kurį laiką mediniai langai buvo siejami su skandinaviškuoju stiliumi, nes šiose šalyse toks langų pasirinkimas populiarus jau daug metų. Šiuo metu Lietuvoje mediniai langai taip pat vis dažniau pasirenkami į namus. Greičiausiai todėl, kad tai vieninteliai langai, kurie kartu yra ir išskirtinė namų interjero dalis. Mediniai langai ir kaustyti aliuminiu yra antras pasirinkimas pagal populiarumą. Juos lenkia tik plastikiniai langai, kurie yra šiek tiek pigesnis pasirinkimas. 

Vienas didžiausių medinių langų išskirtinumų - medinius langus malonu paliesti net kai lauke yra žema temperatūra. Taip pat verta žinoti, kad mediniai langai išsiskiria puikiomis šilmunininėmis savybėmis, atitinkančiomis  A++ energetinės klasės reikalavimus. Be to, tai yra vienintelis pasirinkimas, norintiems sukurti išskirtinį interjerą ir eksterjerą. Spalvos, apdailos, dydžiai ir formos,  dekoro detalės, nestandartiniai furnitūros sprendimai, originalios vidinės palangės ir apvadai – visa tai gali būti individualu renkantis medinius langus. 

Mitai dėl ekologijos

Turbūt daug kas atsimena laikus, kai medinius dažytus langus visa Lietuva keitė į naujesnius - plastikinius. Ir šiandien dar kai kuriuose senuose pastatuose sutinkame tuos medinius langų rėmus, kurie su ekologija iš tiesų turi mažai. 

„Gali būti, kad todėl klientams kyla klausimų, ar šiandien dažyti mediniai langai iš tiesų yra ekologiški. Tai klausimas, kurį užduoda daugybė žmonių. Į jį galima atsakyti trumpai ir paprastai - taip, dažyti mediniai langai yra ekologiški. Jei plačiai naudojami A+ ir A++ klasės tipo namams. 

Tokio tipo langų gamyboje naudojama aukščiausios kokybės sertifikuota mediena. Tiek  langų išorės, tiek vidaus paviršiai lakuojami ir dažomi tik Europos Sąjungos standartus atitinkančiais medžiagomis. Šiandien mediniai langai yra dengti akrilinėmis sistemomis, todėl neskleidžia lakiųjų junginių į mūsų gyvenamą erdvę. Tai reiškia, kad net ir ilgą laiką nebūnant namuose, grįžus neteks pulti vėdinti patalpų nuo nemalonaus plastiko ar  dažų kvapo.

Europos Sąjungoje pagamintiems mediniams langams keliami aukšti kokybės reikalavimai. Taip pat ir dažams, kuriais dengiami langai. Reikalavimai kasmet vis griežtėja tam, kad visi gaminiai būtų saugūs ir draugiški aplinkai. Stambiosios dažus gaminančios įmonės šiandien sertifikuoja savo sistemas pagal standartą, kuris užtikrina, kad šiuos dažus galima naudoti netgi vaikiškiems žaislams. Tai reiškia, kad jais padengti gaminiai yra visiškai saugūs. 

Be to, jau gerą dešimtmetį akrilatus ir alkidus iš  dažų sudėčių ėmė stumti organiniai aliejai, o aktyviąsias medžiagas pakeitė druskos.

Langams naudojamus dažus ES reglamentuoja net 3 reglamentai: REACH reglamentas, lakiųjų organinių junginių direktyva (LOJ), biocidinių produktų reglamentas. Be šių pagrindinių reglamentų egzistuoja visa eilė kitų apibrėžiančių dažų reakciją į ugnį, karštį, žmogaus seiles ir kt.

 Ar mediniai langai „vaikšto”?

Dar vienas mitas, susijęs su mediniais langais, yra nusistovėjusi nuostata, kad tokie langai, kaip ir kiti mediniai gaminiai, su laiku keičia formą arba, kaip įprasta sakyti, „vaikšto”. Tačiau tokį mitą specialistai neigia, primindami, kad mediniai langai gaminami projektuojami taip, kad būtų visiškai apsaugoti ne tik nuo ultravioletinių spindulių, bet ir aplinkos poveikio. Šiandien mediniai turi specialų tarpą, per kurį pasišalina kondensatas ir cirkuliuotų oras. Be to, langų varčios apsaugo, kad vanduo nepatektų pro langą į patalpą. 

Tam, kad mediniai langai išlaikytų savo formą, jie gaminami iš bešakės keturių sluoksnių aukščiausios kokybės sertifikuotos medienos. Tai reiškia, kad mediniai ar aliuminiu kaustyti mediniai langai yra ilgaamžiai ir gali tarnauti 55-65 metus nepakeisdami formos. 


 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite