Angle down Atgal

Dažniausios sunkiojo transporto avarijų priežastys

Avarijų, į kurias patenka sunkiojo transporto priemonės, įvyksta nuolat. Kartais jų pasekmės išties skaudžios, todėl norisi, kad jos pasikartotų kuo rečiau. Tokių eismo įvykių priežastys – įvairios. Tai gali būti tiek žmogiškosios klaidos, tiek sunkvežimio ar autobuso gedimai. Susidūrus su netikėtai iškilusia problema, labai praverčia techninė pagalba kelyje Vilnius – Kaunas ar kitoje reikiamoje vietoje. Pakankamai dažnai sunkiasvorių transporto priemonių avarijas lemia ir specifiniai faktoriai. Kokie jie?

1. Nuovargis ir dėl jo sumažėjęs budrumas

Tiek sunkvežimių, tiek autobusų vairavimas yra pakankamai varginantis. Todėl itin svarbu skirti pakankamai laiko poilsiui. Tačiau kai kurie vairuotojai, ypač tolimųjų reisų, kartais tai ignoruoja. Norėdami sutaupyti laiko, jie nestoja pailsėti ir dirba be pertraukų. Nuovargis lemia sumažėjusį budrumą, tampa sunkiau susikaupti – o tai svarbu vairuojant bet kokią transporto priemonę. Nieko keisto, kad tokiais atvejais pastebėti netikėtai iškilusias kliūtis ar įvertinti pasikeitusias sąlygas būna nelengva.

Avarijų tikimybė dar labiau išauga nakties metu. Nustatyta, kad apie 20 proc. eismo incidentų, į kuriuos patenka sunkusis transportas, įvyksta būtent tada. Taigi, siekiant išvengti skaudžių pasekmių, pirmiausia reikėtų gerai pailsėti. Visgi, patekus į autoįvykį visuomet praverčia techninė pagalba kelyje Vilnius – Klaipėda, taip pat kitoje Lietuvos ar užsienio šalies vietoje. Patyrę specialistai operatyviai reaguoja į gautą iškvietimą. Jie gali tiek nutempti ar iškelti nuo kelio nuvažiavusį autobusą, sunkvežimį, tiek atlikti smulkų remontą kelyje.

2. Transporto priemonės gabaritų neįvertinimas

Tiek autobusas, tiek sunkvežimis išsiskiria dideliais gabaritais. Dėl šios priežasties tokių transporto priemonių valdymas yra sudėtingesnis nei įprasto automobilio. Skirtumai pastebimi įvairiose situacijose: tiek manevruojant, tiek stabdant ar įsibėgėjant. Todėl norint saugiai valdyti sunkiasvorį transportą, reikia tinkamų įgūdžių.

Daugeliui tikriausiai bent kartą teko pastebėti, kaip sunkvežimis tarsi prilimpa prie priešais važiuojančio automobilio. Tokia situacija gali būti labai pavojinga. Automobilio vairuotojui staiga stabdant ar atliekant kitą manevrą, žmogus, sėdintis prie sunkiasvorio transporto vairo, ne visada spės sureaguoti. Todėl gali įvykti skaudus susidūrimas. Patekus į tokią ar panašią avariją, labai naudinga techninė pagalba kelyje. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, kitas miestas ar miestelis – nesvarbu – šia paslauga galima pasinaudoti net ir būnant užsienyje.

3. Įtemptas tvarkaraštis

Dar viena priežastis, dėl kurios įvyksta autobusų ir sunkvežimių avarijos – greičio viršijimas. Tikriausiai pagalvosite, kad tai visiškai nespecifinis atvejis. Tačiau labai dažnai tam įtakos turi įtemptas tvarkaraštis. Siekdami atvykti laiku, kai kurie vairuotojai nesilaiko greičio apribojimų.

Be to, kelionės planus kartais sujaukia ir netikėti transporto priemonės gedimai. Jei nėra galimybės jų greitai pašalinti, sugaištama nemažai laiko. Todėl ieškant efektyvaus problemos sprendimo gali praversti techninė pagalba kelyje. Vilnius – Kaunas, Klaipėda – Vilnius ar kitas maršrutas – tokia paslauga paprasta pasinaudoti net ir užsienyje.

4. Netinkamas krovinių vežimas

Nesaugiai vežami kroviniai ar pernelyg didelis jų kiekis – dar vienas veiksnys, lemiantis sunkiojo transporto avarijas. Situacijos, kai vienu metu norima pervežti kuo daugiau krovininių, todėl neatsižvelgiama į saugumo reikalavimus, gali būti labai pavojingos. Dėl šios priežasties pasunkėja sunkvežimio valdymas, iškyla pavojus kitiems eismo dalyviams. Todėl itin svarbu įvertinti, kad vežamas krovinys atitiktų svorio, pločio, ilgio ir aukščio standartus.

Vairuotojų sąmoningumas – tai, kas itin svarbu siekiant sumažinti skaudžių autoįvykių skaičių. Tinkamas pasiruošimas ir prevencinės priemonės gali būti efektyvus sprendimo būdas. Be to, verta žinoti, ar pasirinktos kompanijos techninė pagalba kelyje Vilnius – Klaipėda ar kitoje reikiamoje vietoje (užsienio šalyse taip pat) teikiama visą parą.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite