Angle down Atgal

Daumantų kaime rekonstruota pagrindinė gatvė

Kėdainių rajono savivaldybės Daumantų kaimo gyventojai bei ten įsikūrusių sodininkų bendrijų nariai po kelių dešimčių metų sulaukė savivaldybės dėmesio. Visai neseniai čia buvo išasfaltuota pagrindinės šio nedidelio kaimo Daukšių gatvės dalis. Ateityje numatoma visiškai pabaigti asfaltuoti šią kaimo gatvę.

Skyrė savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybė šiais metais Daukšių gatvės kapitaliniam remontui skyrė 157 tūkstančius eurų. Papildomai dar buvo skirti 34 tūkst. eurų. Už šias lėšas per vasarą ir rudenį sutvarkyta didelė dalis Daukšių gatvės.  

Konkursą laimėjusi bendrovė „Ukmergės keliai“ pašalino darbams trukdžiusius menkaverčius krūmynus, supylė žvyro sluoksnį, sutankino gruntą, išliejo asfaltbetonio dangą, įrengė įvažiavimus į gyventojų kiemus bei nuvažiavimus į šalutines gatveles, atnaujino autobusų stoteles, sutvarkė pakeles.

Virsta gyvenviete

„Gyvenu Daumantų soduose jau daugybę metų. Kasmet čia apsigyvena visa daugiau žmonių, daugiau jaunų šeimų, tad natūralu, jog sodai po truputį virsta gyvenviete. Vis mažiau lieka apleistų, neprižiūrimų sodų.

Mes ir norime gyventi kaip gyvenvietėje, norime iki savo namų privažiuoti asfaltuotais keliais. Dėkojame rajono savivaldybei, kad ši išgirdo žmonių prašymus ir pagaliau išasfaltavo bent dalį gatvės.

Patikėkit, žmonės tikrai labai dėkingi, nes iki šiol važiavome į sodus baisiomis sąlygomis“, – kalbėjo sodininkų atstovas Jurijus Kuzminas.

Specifinės problemos

Sodininkų bendrijos – tai didžiulės labai koncentruotos gyvenvietės, kurių problemos iš dalies yra specifinės, nes pagal Sodininkų bendrijų įstatymą jos tarsi turėtų tvarkyti savo infrastruktūrą pačios iš savo surenkamų mokesčių, tačiau paprastai jos nelengvai verčiasi, todėl savivaldybė turi jas remti.

„Žinoma, svarbiausia problema – keliai. Daug iš jų yra ne tik neasfaltuoti, bet ir nežvyruoti. Laukiame kol savivaldybė galės bent dalį jų perimti ir tvarkyti.

Labai džiaugiamės perimta Daukšių gatve. Ja važinėja ir maršrutinis autobusas, ir mokyklinis autobusiukas, ir kiekvieną rytą ir vakarą daugybė žmonių skuba į darbą ir atgal.

Dėkojame gyventojams, kad jie tampa pilietiškesni ir deklaruoja gyvenamąją vietą sodininkų bendrijose. Per dešimtmetį situacija keitėsi labai ženkliai. Deklaruodami gyvenamąją vietą soduose žmonės parodo, kad čia iš tiesų gyvena nuolat. Didesnė bendruomenė gali greičiau tikėtis paramos“, – įsitikinęs J. Kuzminas.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite