Angle down Atgal

Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje – nauja vadovė

Rugsėjo 18 d. įvykus konkursui Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktoriaus pareigoms paaiškėjo, kad muziejaus-draustinio vadove tapo Laura Prascevičiūtė, istorikė, paveldosaugininkė, humanitarinių mokslų daktarė.

Konkurse dalyvavo du kandidatai. L. Prascevičiūtė buvo įvertinta aukštesniu balu. Pretendentų atrankos būdas – veiklos programos pristatymas ir testas žodžiu (pokalbis). L. Prascevičiūtė bus priimta į pareigas gavus kompetentingos institucijos pažymą.

L. Prascevičiūtė 2005 m. baigė istorijos bakalauro studijas Šiaulių universitete. 2007 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete sėkmingai užbaigė paveldosaugos magistro studijas, o 2013 m. apsigynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Stažavosi Lenkijoje Balstogės mokslo draugijoje, tarptautinėje Nesvyžiaus akademijoje. Nuo 2005 m. dirbo praktinėje bei mokslinėse srityse Kultūros paveldo departamente prie Kultūros ministerijos, Šiaulių universitete, Šiaulių kolegijoje, kitose institucijose bei organizacijose. Pastaruoju metu ėjo Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėjo pareigas. Vykdo mokslinę veiklą, tyrimus, yra mokslinių knygų bei straipsnių autorė, nekilnojamojo kultūros paveldo ekspertė.

Pasak L. Prascevičiūtės, muziejaus misija apima gausybę veiklų – muziejus kaupia, eksponuoja, restauruoja, prižiūri, aktualizuoja, populiarina, pristato visuomenei, siekia išsaugoti ateities kartoms materialiąsias ir nematerialiąsias kultūros vertybes, atlieka mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, padeda lankytojams pažinti praeitį, puoselėja istorinę atmintį, formuoja tapatumą, užtikrina istorinį pasakojimą ir sklaidą moderniomis ir tradicinėmis priemonėmis.

Vizija apima muziejaus misijos veiklų ir tikslų įgyvendinimą, tradicijų laikymąsi ir puoselėjimą, naujų galimybių paiešką.

Svarbiausiais muziejaus komandos siekis, pasak L. Prascevičiūtės– išlaikyti keturiasdešimties metų įdirbį bei kokybę ir plėsti muziejaus žinomumą, lankomumo didinimą, veiklas. Muziejaus įkūrėjo, direktoriaus Egidijaus Prascevičiaus ir muziejaus darbuotojų įdirbis nulėmė, kad muziejus yra viena lankomiausių bei žinomiausių atminties vietų ne tik Radviliškio rajone, bet ir Lietuvoje, net Latvijoje. Jis visuomenės atstovų, muziejininkų, mokslininkų muziejus vertinamas kaip vienas labiausiai išpuoselėtų, turtingiausių savo ekspozicijomis, fondais, veiklomis muziejų. Jis pristatomas kaip unikalus reiškinys, atspindintis kultūros istorijos, kompleksinį paveldo restauravimo ir išsaugojimo pavyzdį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite