REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 20 d. 11:54

Daugiau nei trečdaliu didinamas priėmimas į kolegijas

Vilnius

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


35167

Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas penktadienį pristatė priėmimo į profesines ir aukštąsias mokyklas naujoves. Svarbiausia žinia, kad daugės valstybės finansuojamų vietų, ypač kolegijose. Jos šiemet priims 36 proc. daugiau stojančiųjų nei praėjusiais metais.

Šiemet į kolegijas bus priimta 8790 studentų, pernai buvo priimta 6482.

Į universitetus šiemet galės pretenduoti 2 proc. daugiau abiturientų ir ankstesnių laidų absolventų - 7616. Pernai studijuoti universitetuose buvo priimti 7472 studentai.

Kaip pabrėžė viceministras G. Viliūnas, valstybė sudaro geresnes sąlygas studijuoti moksleiviams, didindama valstybės finansuojamų vietų skaičių. Finansavimas didinamas pagal valstybės poreikius.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pavasarį vadino ypatingu metu abiturientams. „Daug metų stebėdami stojančiųjų pokyčius, pastebime, kad jaunieji kliaunasi ne tik savo pasiekimais, žiniomis, įgytomis mokyklose, bet aktyviai stebi perspektyvas, kiek galėtų uždirbti po studijų, ar gaus darbą pagal įgytą išsilavinimą“, - sakė ministrė.

Priėmimas į profesines mokyklas planuojamas, atsižvelgiant į specialistų prognozę. Daugiausia studentų planuojama priimti į inžineriją ir inžinerines studijų programas, paslaugas asmenims, verslą ir administravimą, architektūrą ir statybą, gamybą ir perdirbimą, informacijos ir ryšio technologijas, socialinę gerovę, sveikatos priežiūrą, transporto paslaugas ir žemės ūkį.

Specialistų poreikio prognozė rodo, kad 2020 metais bus didžiausias profesines mokyklas baigusių verslo ir administravimo specialistų poreikis, transporto paslaugų, inžinerijos ir inžinerinių krypčių specialistų.

Universitetuose valstybės finansuojamų studijų mažės socialinių mokslų, teisės, verslo, viešosios vadybos studijų programose, žemės ūkio, sporto srityse, nesikeis informatikos moksluose.

Universitetuose valstybės finansuojamų vietų daugės toms studijų programoms, kurių absolventų trūksta: inžinerijos, technologijų, matematikos, fiziniams mokslams.

Kolegijose 50 proc. išaugs priėmimas į inžineriją, technologijas, informatiką bei fizinius mokslus. 36 proc. didinamas priėmimas į žemės ūkio ir veterinarijos studijas, 31 proc. - į humanitarinių mokslų studijas, 22 proc. - į socialinių mokslų studijas, 19 proc. didės į sveikatos mokslų studijas, į menus nesikeis.

34 proc. kolegijose mažėja priėmimas į ugdymo mokslų studijas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA