Angle down Atgal

Daugiau nei pusė naujų koronaviruso atvejų susiję su židiniais Vilniuje

Per praėjusią parą patvirtinus devynis naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, šeši iš jų yra susiję su ligos židiniais Vilniuje, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Koronavirusas nustatytas trims Santaros klinikų darbuotojams bei dviem užsikrėtusių medikų artimiesiems.

NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad viena iš artimųjų yra Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos bendrosios praktikos slaugytoja.

Vis dėlto, NVSC atstovės teigimu, ši moteris ligoninėje nedirba jau nuo praėjusios savaitės pabaigos, nes infekcinę ligą nustačius artimajam Santaros klinikose, ji buvo izoliuota.

„Ji dar gegužės 21 dieną Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu buvo izoliuota, nes buvo nustatytas didelės rizikos sąlytis“, – teigė R. Lingienė.

Vilniuje koronavirusas taip pat patvirtintas su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje susijusiam asmeniui, o dar dėl vieno asmens sostinėje atliekama epidemiologinė diagnostika, jo užsikrėtimo aplinkybės dar nežinomos.

Kaune koronavirusas patvirtintas Kauno klinikinės ligoninės Suaugusiųjų reanimacijos intensyvios terapijos skyriaus slaugytojai.

Vienas susirgimas registruotas ir Alytaus apskrityje, tai – šeimyninio užsikrėtimo atvejis.

„Apibendrinant, norėčiau pasakyti, kad iš devynių naujų atvejų net septyni yra susiję su židiniais Vilniuje ir Kaune“, – kalbėjo R. Lingienė.

Iš viso Lietuvoje, ketvirtadienio duomenimis, patvirtinti 1656 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 387 užsikrėtusieji, pasveiko 1193.

Nuo COVID-19 mirė 68 asmenys, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite