Angle down Atgal

Daugiau kaip pusė rajono abiturientų sutinka skiepytis – pageidauja „Pfizer“

Intensyvi vakcinacija ir platus asmenų  testavimas – pagrindinės priemonės, kurios, kaip manoma, leistų visiems  grįžti į  įprastą gyvenimą. Tame tarpe rajono pedagogams ir abiturientams, kurių jau už kelių mėnesių laukia valstybiniai ir brandos egzaminai. Šiomis dienomis ketinama pradėti abiturientų skiepijimą ir Jurbarko rajone.

Tuo tikslu balandžio 1 d. savivaldybės meras S. Mockevičius ir Jurbarko PSPC direktorė R. Mencienė nuotoliniu būdu bendravo su visų trijų rajono gimnazijų baigiamųjų klasių moksleiviais. Susitikimo metu buvo aptarta skiepijimo svarba, išklausyta abiturientų nuomonė.

Jurbarko Antano Giedraičio gimnazijoje mokosi 120 abiturientų. Iš jų skiepytis sutinka maždaug 65 proc. Dauguma jų pageidauja „Pfizer“ vakcinos. Toks pat pasirinkimas ir  Eržvilko gimnazijos abiturientų. Eržvilko gimnazijoje mokosi 15 abiturientų, 12 mokinių pareiškė sutikimą skiepytis. Visi pasirinko „Pfizer“ vakciną.

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje mokosi 29 abiturientai. Iš jų 13 jau pasiskiepiję „AstraZeneca“ vakcina, 8 abiturientai laukia „Pfizer“ ir „Modernos“ vakcinos. Keli abiturientai persirgę, o likę atsisakė vakcinuotis.

Susitikimo su meru metu abiturientai išklausė vakcinacijos tvarką, padiskutavo apie savo pasirinkimą, argumentuodami, kodėl nenoriai renkasi „AstraZeneka“ (dabar jau pavadinimu „Vaxzevria“). Nors rajono meras ir Jurbarko PSPC direktorė akcentavo, kad visos vakcinos vienodai saugios, o pats meras atviravo pasiskiepijęs būtent „AstraZeneka“, abiturientai prašė leisti apsispręsti jiems patiems, be reklamos kuriai nors iš jų.

R. Mencienė informavo, kad vienu metu visų mokinių nepaskiepys. Kadangi jie renkasi skirtingas vakcinas, tai tą savaitę, kuri vakcina bus gauta, ją pasirinkusius ir kvies skiepytis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite