Angle down Atgal

Daugiabučių kiemų tvarkymui spartinti Kaune bus daugiau galimybių

Per trejus metus pagal daugiabučių namų teritorijos atnaujinimo programą „Svajonių kiemas“ Kaune įgyvendinta apie 150 projektų, o jų daliniam finansavimui miesto savivaldybė skyrė daugiau nei 0,5 mln. eurų.

Solidžia savivaldybės parama pasinaudoję daugiabučių namų gyventojai mėgaujasi pagal savo pageidavimus įrengtais ir atnaujintais pėsčiųjų takais, automobilių stovėjimo aikštelėmis ir kita infrastruktūra. Dažnu atveju po tokių darbų kauniečių gyvenamoji aplinka pasikeitė neatpažįstamai. Vis didesnio gyventojų susidomėjimo sulaukianti programa, anot Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovo Mindaugo Drąsučio, artimiausiu metu suteiks galimybę kauniečiams savo aplinką pagražinti dar plačiau.

„Matome, kaip kauniečiai aktyviai naudojasi Savivaldybės parama ir atnaujina savo gyvenamąją aplinką, todėl nusprendėme „Svajonių kiemo“ programai skirti dar didesnį dėmesį. Jos patobulinimas suteiks galimybę daugiabučių namų gyventojams savo kieme įsirengti daugiau norimų patogumų – apšvietimą, dviračių stogines, vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, lietaus nuotekų sistemas. Bus galima pasodinti daugiau medžių. Daugiabučių gyventojams, kurie vykdys kompleksinius, didelės apimties kiemo tvarkymo darbus, gali būti kompensuojama ir dalis išlaidų įrengiant elektromobilių įkrovimo stoteles“, – naujoves išvardijo Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Sprendimui plėsti programos apimtis pritarė antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba. Savivaldybės atstovai viliasi, kad nuo šiol darbų spektras gerokai išsiplės ir suteiks galimybių kauniečiams kurti ne tik tvarkingą, jaukią, bet ir patogią gyvenamąją aplinką, kuri atlieptų visų vietos bendruomenės narių poreikius – nuo vaikų iki senjorų. Kauno savivaldybė pasirengusi skirti iki pusės reikiamų lėšų kiekvienam projektui įgyvendinti, todėl norinčiųjų atnaujinti savo kiemus kasmet atsiranda vis daugiau. Šiais metais iš miesto biudžeto naujiems programos projektams įgyvendinti numatyta 200 tūkst. eurų.

Iki šių metų sausio pagal „Svajonių kiemo“ programą įgyvendinti 145 projektai. Pasinaudojus savivaldybės parama, kuri iš viso siekė 550 tūkst. eurų, suformuoti 97 žemės sklypai, parengta 16 techninių tvarkymo darbų projektų ir sutvarkyti 32 kiemai.

Ketvirtus metus gyvuojanti programa „Svajonių kiemas“ gali pasigirti solidžiu rezultatu, – per šį laikotarpį pasirašyta per 250 sutarčių. Vien pernai parašai padėti ant 94 sutarčių, iš kurių 60 sudarė žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektai. Dar 16 sutarčių pasirašyta dėl projektavimo paslaugų, o 18 – dėl daugiabučių namų teritorijų sutvarkymo.

Naujų paraiškų laukiama iki kovo pabaigos. Norimiems pokyčiams įgyvendinti turi pritarti daugiau nei pusė namo gyventojų.

Kaip ir anksčiau, didesnės paramos gali tikėtis daugiabučius renovuojantys gyventojai, nusiteikę kompleksiškai atnaujinti ir aplinką prie namų. Tačiau, kaip pažymi M. Drąsutis, norint pradėti atnaujinimo darbus daugiabučio kieme, privaloma laikytis eiliškumo. Pirmiausia būtina suformuoti sklypą, po to parengti techninį projektą ir galiausiai imtis tvarkymo darbų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite