Angle down Atgal

Darželinukams ir moksleiviams nemokami muziejai ir teatrai?

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis siekia, kad jau nuo kitų metų rugsėjo vaikų darželiuose atsirastų bibliotekos, taip pat netolimoje ateityje darželinukai ir moksleiviai galėtų nemokamai lankytis muziejuose ir nors kartą per metus turėtų galimybę nemokamai apsilankyti teatruose.

„Mes dirbame prie projekto, kad kiekviename vaikų darželyje būtų biblioteka. (...) Nereikia įsivaizduoti, kad tai būtų kaip mokyklos ar savivaldybės biblioteka. Čia galima vadinti bibliotekėlėmis, tai turėtų būti privaloma“, - trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis. Jis dalyvavo bendrame Seimo Švietimo ir mokslo, Kultūros, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdyje, kuriame buvo aptartos priešiškos propagandos keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Jo teigimu, šiuo metu diskutuojama, nuo kada darželinukai ir moksleiviai galėtų nemokamai lankytis muziejuose - ar nuo rugsėjo 1 d. ar nuo sausio 1 d., nes tai susiję su nauja muziejų finansavimo tvarka.

Pasak R. Karbauskio, taip pat svarstoma galimybė nuo kitų metų rugsėjo 1 d. įvesti ir „kultūrinį krepšelį“, kuris leistų moksleiviams nors kartą per metus aplankyti teatrą nemokamai.

Jo nuomone, atskiros savivaldybės, darželiai, jeigu turi galimybių, galėtų ir anksčiau įgyvendinti tokias neformaliojo ugdymo priemones kaip bibliotekėlės, nemokami muziejai, teatrai.

Seimo nario R. Karbauskio teigimu, būtent neformalus ugdymas yra alternatyva kovojant su priešiška Rusijos propaganda. „Manau, kad turime įvertinti tas grėsmes, kurios kyla dėl priešiškos propagandos, kuri sklinda įvairiais kanalais ir žiniasklaidos priemonėmis - televizija, radiju, internetu“, - sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, nemaloni žinia yra ta, kad šiandien jaunimas, vaikai, net nesuprasdami rusų kalbos, yra vieni aktyviausių rusiškos propagandos vartotojų, nors, žinoma, yra titrai, vertimai.

„Reiškia, mūsų auganti, bręstanti visuomenė vis dėlto priima tą informaciją, kurioje yra dalis propagandos“, - apgailestavo R. Karbauskis.

Primename, kad nuo ateinančių mokslo metų - rugsėjo 1 d. mokyklose planuojama įvesti naują pasirenkamąjį dalyką - pamokas nacionalinio saugumo ir krašto gynybos tematika.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite