Angle down Atgal

DAROM 2019 akcija žadino miestą – aplinką tvarkė virš šimto miestiečių

Šeštadienio, balandžio 13-osios, rytą Jurbarko miestas ginklavosi karui su šiukšlėmis. Didžiojo DAROM 2019 mūšio pagrindinės vietos – Miškų urėdijos kvartalas, Jurbarko Socialinių paslaugų centro pusėje esantis pušynas ir vasaros traukos centras – Jurbarko karjeras. Ginklai, tiesa, kiek kitokie nei tikrame kare – grėbliai, šluotos, šiukšlų maišai, darbinės pirštinės ir net kardai, krūmokšniams, brūzgynams ir šakomis kapoti.

Didžiausias talkininkų būrys patraukė tvarkyti pušyno, esančio prie „Jurbarko socialinių paslaugų“ centro. Talka, tvarkant šį pušyną, vyko dviem etapais. Ketvirtadienį savivaldybės darbuotojai tvarkė pušyno teritoriją, o šeštadienį susibūrė ir aplink dirbančių įstaigų darbuotojai su šeimomis, ir šalimais gyvenančios šeimos, organizacijos. Šeštadieninę talką iniciavo VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ ir neformali bendruomenė „Tvarkau Jurbarko kraštą“. Gražindami pušyno aplinką talkininkai pušyno pakelėse sukrovė didžiules šakų ir kelmų krūvas, kurios bus išvežtos biokuro gamybai.

Miškininkų bendruomenė tvarkė su Pašilio gatve besiribojantį šilą ir link degalinės esantį skverą. Kiek ir ko per metus nevalyvi gyventojai paliko – galite spręsti iš nuotraukų.

Prie karjero šįkart darbavosi mažiau gyventojų, nei ankstesniais metais. Akcijos iniciatoriai – liberalų sąjūdžio atstovai. Prie jų prisijungė šeimų nariai ir tinklinio gerbėjai. Sutvarkė pakrantes ir tinklinio aikštelę.

Prie akcijos DAROM šeštadienį prisijungė ir kai kurių daugiabučių gyventojai. Tvarkė savo namų ir netoliese esančias erdves. Kitą savaitę darbuosis ir miesto mokyklos – į viešąsias erdves patrauks tais pačiais „ginklais“ – grėbliais ir šluotomis – apsiginklavęs jaunimas.

DAROM akcija yra viena didžiausių švarinimosi iniciatyvų Lietuvoje, skatinanti savanorystės, socialinio atsakingumo, pilietiškumo, bendradarbiavimo ir veiklumo jausmus. Ši akcija vienija asmenis, šeimas, bendruomenes, valstybines institucijas, kaip išsaugoti ir kurti šalį, kurioje būtų gera gyventi mums bei ateities kartoms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite