Angle down Atgal

Darnaus judumo savaitę – inovatyvių logistikos sprendimų įgyvendinimas Neringoje

Neringoje startavo konsoliduotas prekių pristatymo modelis – šie inovatyvūs logistikos sprendimai diegiami, įgyvendinant projektą „CO2 mažinimas logistikoje“.

Simboliška, kad ši naujovė Neringoje pristatyta Europos judumo savaitės metu. Didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje kasmet minima rugsėjo 16-22 dienomis, o jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, populiarinti aplinkai nekenksmingas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu.

Būtent toks ir yra Neringos savivaldybės įgyvendinamo projekto tikslas – mažinti neigiamą mechaninių transporto priemonių poveikį aplinkai. Tikimasi, kad savivaldybės pavyzdys įkvėps ir verslo atstovus.

Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio teigimu, vasarą startavusi vienkartinio plastiko atsisakymo iniciatyva „NE plastiko bangai“ įrodė, kad verslas ir privatus sektorius gali susitarti dėl esminių dalykų, tad tikimasi, kad šis projektas paskatins verslą ieškoti tvarių sprendimų ir logistikos srityje.

Tvarių transporto logistikos sprendimų, kurie leistų sumažinti triukšmo ir oro užterštumo lygį, transporto srautą, gerinti gyventojų gyvenimo kokybę ir kurorto svečių poilsį Neringos savivaldybė ieško nuo 2016-ųjų metų.

Įgyvendinat projektą buvo aktyviai bendradarbiaujama su projekto partneriais ir ekspertais, dalijantis kitų šalių gerąja patirtimi. Atsižvelgiant į Neringos geografinės padėties specifiką buvo parengtas konsoliduotas prekių pristatymo modelis bei priimti sprendimai dėl tinkamiausios transporto priemonės konsoliduoto modelio įgyvendinimui.

Konsoliduoto prekių pristatymo modeliui įgyvendinti bus naudojama iš projekto lėšų įsigyta elektra varoma transporto priemonė – Nissan e-NV200, kuri rugsėjo 17 d. vykusio susitikimo Neringoje metu buvo pristatyta projekto partneriams. Remiantis atlikta doc. dr. J. Matijošiaus analize, pakeitus trijų didžiausių viešojo sektoriaus įstaigų transporto priemones, naudojamų darbo priemonių ir prekių pristatymui Neringoje, vienu elektromobiliu, metinė CO2 emisija bus sumažinta bent 0,184 tonos ir reikšmingai taupomos prekių pristatymo sąnaudos.

Šis projektas yra kompleksinių veiksmų, vykdomų Neringos savivaldybės, dalis – kartu plečiamas elektros įkrovimo stotelių tinklas, numatomos diegti išmanaus parkavimo sistemos, įgyvendinamos kitos darnaus judumo priemonės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite