Angle down Atgal

Darius Kmelnickas – mylintis savo gimtinę

Paparčiai – atokus bažnytkaimis su vaizdinga istorine praeitimi. Viena iš Paparčių įžymybių buvo ir yra – mokykla, kuri visais laikais garsėjo ne tik puikiais mokytojais, bet ir mokiniais, mylinčiais savo gimtinę, jos žemę, kuri yra, anot buvusios ilgametės Paparčių mokyklos mokytojos-poetės Irenos Šarmavičiūtės:

Tėčio pagalbininkas – aštuoniolikmetis sūnus Lukas.
Tėčio pagalbininkas – aštuoniolikmetis sūnus Lukas.

,,...Čia tylūs piliakalniai rymo,

Ir teka srauni Žiežmara.

Čia protėviai mūsų gyveno.

Čia žemė Paparčių šventa...“ .
Todėl šią šventą žemę ir myli daugelis papartiškių. Vienas iš jų – Dariaus Kmelnickas. Darių Kmelnicką gerai prisimenu, kai jis mokėsi Paparčių mokykloje: tai buvo stropus, drausmingas, vidutinių gabumų mokinys. Sėkmingai baigęs mūsų mokyklėlę, toliau mokslus tęsė Kauno statybininkų mokykloje.

Po mokslų grįžo į gimtinę ir iki šiol sėkmingai joje gyvena, yra verslininkas (,,Ritualinės paslaugos“ vedėjas), nuo 2011 m. dar ir ūkininkas, kurio valdos virš 200 ha. Nors jau daugiau kaip 20 metų Darius baigė gimtinės mokyklą, tačiau nepamirštašios vietos, kuri jam išskleidė sparnus tolimesniems skrydžiams... Padeda mokyklai, kuo galėdamas. Kaip tikras Paparčių krašto patriotas, parėmė finansiškai išleidžiant knygas: ,,Po šimtmečių dangum – Paparčių mokyklai 140“ ir ,,Paparčiai. Šimtmečių apsupty...“.
Dariumi Kmelnicku džiaugiasi ir geru žodžiu jį mini ir Paparčių kaimo bendruomenės pirmininkė Gerda Avižonienė: ,,..Darius savo idėjomis ir praktiniu indėliu puoselėja bendražmogiškąsias vertybes, tuo pačiu prisideda prie kultūros ir papročių puoselėjimo Paparčių krašte“. Dariaus pagalbininkas yra jo aštuoniolikametis sūnus Lukas, kuris baigęs Paparčių mokyklą, mokosi Vilniaus automechanikos ir verslo profesinėje mokykloje. Lukas vasaras leidžia namuose, tačiau be darbo nesėdi, padeda tėčiui ūkyje. Sūnui Lukui tai malonus užsiėmimas, nes Lukas, baigęs mokslus Vilniuje, ketina studijuoti A. Stulginskio universitete. Kas žino, gal auga būsimasis ūkininkas – tėčio pamaina?
Lukas noriai dalyvavo mūsų rajone vykusioje Traktorių šventėje, kurioje pademonstravo aukštą meistriškumą naujoje rulonų rungtyje. Ne visiems pavyko sučiupti ir sėkmingai perkelti rulonus, tačiau Lukas buvo nenugalimas ir šioje rungtyje užėmė pirmąją vietą. Jėgos rungtyje Lukas (kada 10-ties litrų bakelius su alyva reikėjo išlaikyti ištiestomis rankomis) užėmė 2-ąją vietą. Darius džiaugiasi ir didžiuojasi tokiu sūnumi ir tiki, jog Lukas po mokslų grįš į gimtinę ir eis tėvų, senelių pėdomis ir toliau garsins Paparčius... O visi, pažįstantys Darių Kmelnicką bei jo puikai išauklėtą sūnų Luką, linki konkurse ,,Metų ūkis 2019“ pasiekti gerų rezultatų!

Joana Perednienė
Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite