Kelmės rajono savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Darbo rinkos dienos Kelmės rajone

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, tarybos nariai Stasys Lekšas ir Aldona Kvintufelienė dalyvavo Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Kelmės skyriaus renginyje „Darbo rinkos dienos Kukečių seniūnijoje“ Kelmės kultūros centre. Į renginį buvo pakviesti rajono Kukečių seniūnijos asmenys, registruoti Užimtumo tarnyboje.

Renginį pradėjo Kukečių seniūnijos vyriausioji specialistė Ona Kalpokienė, laikinai einanti seniūno pareigas, ir Užimtumo tarnybos Kelmės skyriaus vedėja Sandra Svetkovskienė. Pristatyti tarnybos veiklos tikslai, misija ir vizija, susitikimo tikslas – siekis išgryninti situaciją: ar yra norinčiųjų dirbti, kiek jų yra, kiek norėtų užsiimti individualia veikla ar mokytis. Supažindinta su galimybėmis mokytis, tobulinti turimas kompetencijas, kalbėta apie remiamo įdarbinimo priemones, paramą judumui ir kt. Liepos 1 d. Kukečių seniūnijoje buvo registruoti 109 bedarbiai, nedarbo lygis 14,1 proc.

Meras Vaclovas Andrulis, kalbėdamas apie bedarbystės lygį rajone, sakė, kad savivaldybė nenori likti nuošalyje nuo esamos situacijos, ji turi keistis. Užimtumo tarnyba neturi būti statistinė nedirbančiųjų registratorė, o užsienyje dirbantys asmenys tarnyboje neturi būti registruoti. Visą amžių būti registruotam tarnyboje – ne išeitis, reikia ieškoti kito kelio.

Tarybos narys Stasys Lekšas kalbėjo apie slaugytojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų trūkumą ir ragino pasinaudoti galimybe persikvalifikuoti, lankyti kursus, kurie būtų naudingi ir sau, ir kitiems.

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento vyriausioji specialistė Rūta Jonkuvienė supažindino su tarnybos funkcijomis, ragino nepraleisti progos ir po renginio kreiptis dėl laisvų darbo vietų, turėti preliminarią viziją, ką planuojama veikti ateityje. Taip pat atkreipė dėmesį į nelegalaus darbo problemą.

Kelmės verslo informacijos ir turizmo centro direktorė Vilija Virbickė informavo apie įstaigos prioritetus, apie paramą pradedantiems savo verslą, apie galimybę gauti Nacionalinės mokėjimo agentūros subsidiją verslo pradžiai – 16 tūkst. arba 40 tūkst. eurų – ir kvietė besidominčius verslo pradžia bendradarbiauti su centru.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite