Angle down Atgal

Darbo biržai tapus Užimtumo tarnyba, bus sutaupyta 1,8 mln. eurų per metus?

Darbo birža ir 10 teritorinių darbo biržų optimizuoja funkcijas ir nuo kitų metų spalio 1-osios taps Užimtumo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Užimtumo tarnyba leis sutelkti kuo daugiau žmogiškųjų išteklių ir bus gerokai modernesnė.

Tai penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) vykusioje spaudos konferencijoje pranešė ministras Linas Kukuraitis, viceministrė Eglė Radišauskienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas ir darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Ministro L.Kukuraičio teigimu, pertvarkos metu bus trys pagrindiniai pokyčiai, o tai leis sutaupyti 1,8 mln. eurų per metus.

„Mes esame tarnaujanti struktūra. Šiuo metu yra vykdomi trys pagrindiniai pokyčiai. Tai darbo biržos tapatumo pokytis, darbo funkcijų išgryninimas ir žmogiškųjų išteklių optimizavimas. Iš 11 juridinių vienetų lieka vienas. Ši spalio 1-ąją įsigaliosianti reforma leis sutaupyti daugiau kaip 1,8 mln. eurų per metus“, - sakė ministras L. Kukuraitis.

Užimtumo tarnybą sudarys 6 departamentai - Šiaurės, Rytų, Vakarų ir Pietų klientų aptarnavimo departamentai, Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamentas bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentas.

Pasak Darbo biržos vadovės L. Valalytės, pertvarkos tikslas yra geresnė kokybė bei darbų optimizavimas.

„Akivaizdu, kad pokytis buvo būtinas. Sumažinsime vadovaujančių asmenų skaičių nuo 233 iki 103. Mūsų tikslas nėra darbo vietų mažinimas - šiuo metu 5 darbuotojai tenka vienam vadovui, o nuo šiol turėsime 11,5 darbuotojų, tenkančių vienam vadovui ir tai leis paslaugas teikti kokybiškiau ir greičiau. Taip pat klientai informaciją ir rekomendacijas galės gauti telefonu - taip bus atsisakoma popierizmo“, - sakė L.Valalytė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė E. Radišauskienė spaudos konferencijoje akcentavo, kad sklandžiai veiklai užtikrinti bus sudaryta Užimtumo tarnybos taryba. Ją sudarys 12 asmenų.

„Tarybai reikia keistis. Visų mūsų sutarimu buvo nuspręsta įsteigti tarybą, kuri padėtų tinkamai valdyti Užimtumo tarnybą. Naujasis modelis reikalingas dėl to, kad žmonėms suteikiamos paslaugos būtų kuo kokybiškesnės. Tarybos narių skyrimui bus sudaryti atskiri nuostatai, o 12 narių taryba bus sudaryta iš valstybinių institucijų ir darbdavių atstovų“, - sakė ji.

Šiuo metu Darbo biržą sudaro pagrindinė įstaiga su 10 teritorinių padalinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams dėl šios Darbo biržos pertvarkos turės pritarti Seimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite