Angle down Atgal

Dar vienas uteniškis Lietuvos futbolo rinktinėje

„Utenos Utenio“ fizinio rengimo treneris  ir kineziterapeutas Aurimas Tilindis kovo 22-31 dienomis dalyvavo Lietuvos jaunimo U-21 rinktinės treniruočių stovykloje. Į šalies nacionalines komandas jis kviečiamas kaip kineziterapijos specialistas.

„Vykstant į rinktinės stovyklas labai vertinga patirtis yra akiračio praplėtimas. Galimybė susitikti su kitais savo srities specialistais, su jais bendrauti, dirbti ir kartu siekti bendro tikslo. Naudinga pamatyti, kaip dirba mūsu rinktinės atletinio rengimo treneris Tadas Kazlauskas. Susitikti su tokiais žmonėmis, kaip Marius Stankevičius, kuris ir kaip sportininkas, ir kaip treneris yra pasiekęs tikrai nemažai“, – teigė A.Tilindis.

Aurimo teigimu, kineziterapija ir sporto medicina yra neatsiejamos, todėl konkrečias savo pareigas įvardinti sunku, vyrauja komandinis darbas: „Tiesioginė funkcija – tai kineziterapeuto paslaugos. Darbas su jau nutikusiomis traumomis ir atsiradusiais skausmais. Kartu su sporto medicinos gydytoju Dainiumi Burokevičiumi prižiūrime sportininkų mitybą, sudarome meniu. Taip pat parenkame papildus, prižiūrime, kad jie būtų vartojami teisingai ir nebūtų nusižengiama dopingo kontrolės reikalavimams“.

A. Tilindis paminėjo, jog nepaisant to, kad šiame rinktinių cikle keitėsi komandos treneriai, džiugu, jog jaunimo rinktinėje pavyko dirbti ir šiais metais.

„Su U-21 komanda dirbau ir praėjusiame rinktinių cikle. Taip pat jau keletą metų darbuojuosi su įvairiomis Lietuvos nacionalinėmis komandomis, e tik futbolo. Teko dirbti su U-19 vaikinų ir  WU-17 merginų rinktine, su nacionaline salės futbolo komanda, Lietuvos dviračių sporto rinktine“,– įspūdinga sukaupta patirtimi pasidalino uteniškis.

Aurimas mano, jog šiais metais darbas rinktinėje smarkiai nesiskyrė nuo praėjusių kartų: „Jau ir pernai važiuodami į treniruočių stovyklas, turėjome atlikti Covid-19 testus, todėl niekas kaip ir nesikeičia. Tačiau iš kitos pusės, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, pasikeitė tai, kad turime gyventi tam tikrame burbule be kontakto su žiūrovais ir fanais“.

Specialistas teigė, jog nacionalinės rinktinės žaidėjais yra domimasi viso sezono metu, o šiame cikle dėl Covid-19 grėsmės į sportininkų priežiūrą bus žvelgiama dar rimčiau: „Stengiamės su žaidėjais bendrauti ir ne treniruočių stovyklų metu, nes norime žinoti apie jų savijautą, kaip jiems sekasi treniruotis, ar dėl įvairių traumų ar ligų žaidėjai neiškrenta iš treniruočių proceso“.

A.Tilindis pasakojo, jog iki artėjančių oficialių rinktinės rungtynių tikslas yra susirinkti kuo daugiau informacijos apie visus potencialiai šioje komandoje galėsiančius būti žaidėjus ir tuos futbolininkus, kurie jau yra gavę pakvietimus žaisti ekipoje.

„Norime apie žaidėjus turėti kuo daugiau medicininių žinių, kad žinotume, kiek jie yra pajėgūs ir kuo labiau išvengtume netikėtumų, kai treneris pasikviečia žaidėją, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių futbolininkas nėra visiškai pasiruošęs žaisti visas rungtynes visa jėga prieš stiprius priešininkus“, – paaiškino A.Tilindis.

Pirmąjį mačą atrankoje į 2023 metų Europos čempionatą lietuvių U-21 rinktinė sužais rugsėjo 3 dieną išvykoje su Slovakijos komanda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite