Angle down Atgal

Dar viena lenkų jachta išmesta į krantą

Antradienį vėlai vakare viena be įgulos likusi plūduriuoti Baltijos jūroje lenkų jachta „Konsal 2“ buvo išmesta į krantą Latvijoje, už 3 km nuo Lietuvos sienos. Sučiupti ją jūroje ir parplukdyti į Klaipėdos uostą tądien bandė Lietuvos laivas „Romaste“, tačiau sugedo variklis ir jis grįžo į atgal į uostą. Ketvirtadienį, nes prognozuojamos geresnės oro sąlygos, tikimasi jachtą nutempti į jūrą ir parvilkti į Klaipėdą.

Ankstų trečiadienio rytą klaipėdietis buriuotojas Vitalijus (vardas pakeistas), nenorėjęs viešinti savo pavardės, kartu su jachtos „Konsal 2“ savininko atstovu ir draugu Igoriu apžiūrėjo ant kranto už Būtingės, netoli Nidos kaimelio Latvijos pusėje, maždaug už 3 kilometrų nuo Lietuvos sienos, išmestą jachtą „Konsal 2". Pasak Vitalijaus, ji krantą pasiekė, galima sakyti, gana sėkmingai. Suplėšytas tik grotas. Ją bus bandoma nutempti atgal į jūrą, jeigu pavyks, ir parplukdyti į Klaipėdos uostą.

„Kalbamės su narais, gal jie naudos savo vilkikus. Žiūrėsime, kokios bus oro sąlygos. Viskas priklausys ne nuo manęs, o nuo oro sąlygų. Gal reikės ir pontonų, ir paukiojančiųjų kranų„, - svarstė Vitalijus. Planuota, kad jis bus jachtoje, o vilkikas temps ją į uostą.

Pagauti jūroje nepavyko

Antradienį planuota išplaukus į jūrą su laivu „Romaste“ priplaukti prie dreifuojančios jachtos „Konsal 2", Vitalijus turėjo persėsti į ją ir lydimas „Romaste“ parplaukti į Klaipėdos uostą. „Planavau perlipti į jachtą, jeigu įmanoma, pakelti bures ir parplaukti į mūsų uostą. Manęs padėti paprašė lenkų jachtos savininko atstovas. Žiūrėsime, kokia bus situacija“, - apie planus gelbėti lenkų jachtą antradienį pasakojo Vitalijus.

Tačiau paplaukus apie 1,5 jūrmylės ėmė gesti „Romaste“ variklis, tad šio laivo kapitonas nerizikavo, nes jūroje bangų aukštis siekė apie 2 metrus, apsisuko ir grįžo atgal. Galima tik liūdnai pajuokauti, kad gelbėtojams patiems teko gelbėtis.

„Kol kas jokios pagalbos suteikti tai jachtai aš negaliu“, - grįžęs iš jūros kalbėjo Vitalijus. „Ją gali išmesti į krantą. Nuo kranto ją nutempti jau bus kur kas sunkiau. Prie Būtingės yra vilkikas, bet jis turbūt nieko nepadarytų, nes laivas be įgulos. Gal ką nors sugalvos, nors abejoju, ar kas nors rizikuos“, - kalbėjo klaipėdietis.

Deja, niekas nieko nesugalvojo ir lenkų jachta buvo išmesta ant kranto.

Kapitonas susilaužė ranką

Jachta „Konsal 2“ registruota Gdynėje. Plaukdamas ja kapitonas Ryszard Drzymalski dalyvavo regatoje „Gotlando mūšis“, kuri rengiama jau 8 kartą. Jachtose plaukia vienas asmuo ir turi įveikti apie 900 kilometrų: nuplaukti iki Gotlando (Švedijos sala), jį apiplaukti ir grįžti.

Praėjusį sekmadienį iš Gdansko išplaukė 19 jachtų. Kodėl esant tokiam prastam orui regata nebuvo atšaukta, Igoris negalėjo pasakyti. Jo žiniomis, dar vienai jachtai nepasisekė - jau prie Gotlando lūžo jos stiebas, laimei, žmonės nenukentėjo. Lenkų spauda pranešė, kad ne visos jachtos dalyvavo toje regatoje, kad kai kurios grįžo atgal į Lenkiją.

Pirmadienio naktį jachtos „Konsal 2“ kapitonas R. Drzymalski, verslininkas, turintis saugos firmą, vienas pagrindinių šios regatos rėmėjų, joje dalyvavęs jau šeštą kartą, griuvo ir susilaužė ranką. Supratęs, kad viena ranka esant tokiam orui jachtos nesuvaldys, išsikvietė pagalbą. Tačiau prie jo negalėjo priplaukti gelbėjimo laivai, nes bangos siekė iki 7 m aukščio. Nepasisekė atskubėti į pagalbą ir kariškių sraigtasparniui - sugedo jo variklis, turėjo leistis avariniu būdu.

Su kapitonu, kaip praneša lenkų spauda, buvo palaikomas ryšys visą naktį, kol jį paėmė atplaukęs didesnis gelbėjimo laivas. Kapitonas buvo nuplukdytas į Lenkijos Helo miestelį ir perduotas medikams. Trečiadienį Igoris sakė, kad šiuo metu kapitonas ligoninėje, bet jis nežinąs, ar Švedijos, ar Lenkijos. Atstovas bendrauja tik su jachtos kapitono artimaisiais.

Jachta „Konsal 2“, likusi be žmogaus viena, nevaldoma dreifavo Baltijos jūroje nuo Baltijsko (Kaliningrado sritis) Palangos link apie parą. Igoris pasakojo, kad prie Baltijsko bandyta išplaukti į jūrą ir sugauti laivą, tačiau jis nudreifavo į Lietuvos vandenis, tad teko prašyti klaipėdiečių pagalbos. Igorio manymu, būtų labai gerai, jeigu Vitalijus sugebėtų „Konsal2" nuplukdyti į Gdynę, bet greičiausiai tai neįmanoma.

Jachta iš Gdansko į Švediją plaukė septyni lenkai. 65 metų jachtos kapitonas žuvo, 44 metų įgulos narys dingo ir iki šiol nerastas. Trys moterys ir du vyrai išgelbėti.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite