Angle down Atgal

Dar šiemet privalomąją karo tarnybą pradės per 3,5 tūkst. šauktinių

Metams įpusėjus, privalomąją karo tarnybą pradėjo tik 6 proc. iš šiemet planuotų prievolininkų - 243. Pagal 2019 metų šaukimo planą, iš viso jų turėtų būti 3827, tad per 3,5 tūkst. jaunuolių vis dar laukia savo eilės.

Pasak Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Verbavimo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Giedrės Kazlauskienės, didžiausi šauktinių tarnybos srautai numatyti antroje metų dalyje, nes laikas nuo sąrašo paskelbimo iki išvykų į batalionus skiriamas šauktinių medicininei patikrai, dokumentacijai.

„Kai paskelbi šaukiamųjų sąrašą sausio pradžioje, tik tada gali pradėti vykdyti šaukimo procedūras. O tai užtrunka. Reikia bent poros mėnesių susitvarkyti visai administracijai“, – teigė G. Kazlauskienė.

„Daugiausia išvykimų yra nukelta į rudenį ir žiemos pradžią. Didžiausi išvykimai bus rugpjūčio 5 dieną – beveik 500, o 450 – rugsėjo 30 dieną. Spalio 1-ąją išvyks 500 šauktinių“, – pridūrė ji.

Kaip pažymi G. Kazlauskienė, jaunuolių, savo noru siekiančių atlikti tarnybą, prašymų skaičius ketvirti metai yra panašus – apie 3000. Tiesa, ji pažymi, kad ne visi turi galimybę pradėti karinį mokymą dėl sveikatos problemų, šeiminių ar kitų priežasčių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite