Sportas2019 m. Rugsėjo 28 d. 20:10

Dar kartą solidų pranašumą iššvaistęs „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Neptūną“

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

101047

Šeštadienio pavakarę Vilniaus „Jeep“ arenoje aikštės šeimininkai ir LKL vicečempionai Vilniaus „Ryto“ (3-0) krepšininkai 85:75 (20:18, 25:14, 22:20, 18:25) iškovojo svarbią pergalę prieš potencialius turnyrinės lentelės kaimynus – Klaipėdos „Neptūną“ (2-1).

Rungtynių pradžioje abi ekipos palaikė didelį tempą, o pirmajam kėliniui peršokus į antrą pusė vilniečiai savo taškų kraityje jau turėjo 16 taškų. Tiesa, „Neptūnas“ savo varžovų toli į priekį nepaleido ir po pirmojo ketvirčio ekipas skyrė tik du taškai (20:18).

Identiškai pirmojo kėlinio scenarijui, „Rytas“ pabandė spurtuoti ir antrajame ketvirtyje. Ir nors varžovai pirmą vilniečių šturmą atlaikė, antrą kartą to padaryti nebepavyko. Atsirišęs krepšys iš tolimojo nuotolio ir efektyvus greitas puolimas „Jeep“ arenos šeimininkams sukrovė 13 taškų persvarą (45:32).

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Neptūno“ puolimas buvo bedantis, o po Dovio Bičkauskio tritaškio vilniečių pranašumas tapo rekordinis (62:41).

Tačiau kaip ir dvikovoje su Prienų „CBet“, taip ir šiandien rungtynių favoritai per anksti atsipalaidavo, o uostamiesčio krepšininkai greitai panaikino triuškinamą deficitą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė vos trys taškai, tačiau meksikietis Paco Cruzas smeigė tolimą metimą ir „Rytas“ vėl įgijo apčiuopiamą persvarą (73:67).

Laikas tirpo, tačiau klaipėdiečiai pergalės išplėšti nesugebėjo. „Rytas“ laimėjo 10 taškų skirtumu.

Klaipėdiečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikios jaunojo Gyčio Masiulio rungtynės. Krašto puolėjas pelnė 20 taškų ir nepramėtė nė vieno metimo – pataikė visus tris dvitaškius, net keturis iš keturių tritaškius ir abi mestas baudas.

Vilniaus „Rytas“: F.Cruzas 16, M.Echodas 14 (20 naud. bal.), A.Butkevičius 12 (7 atk. kam.), E.Bendžius 11, C.Bairstow 10 (7 atk. kam.).

Klaipėdos „Neptūnas“: G.Masiulis 20 (22 naud. bal.), D.Dorsey 16, T.Delininkaitis 11.

„Rytui“ tai buvo puiki proga pasitikrinti jėgas su pajėgiu oponentu prieš Europos taurės varžybas. Vilniečiai jau antradienį namuose priims Krasnodaro „Lokomotiv“ su Mantu Kalniečiu.

„Neptūnas“ šiemet ir vėl dalyvaus FIBA Čempionų lygoje. Klaipėdiečiai savo varžovų dar nežino.

Rungtynių eiga

Po ketvirtojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 85:75

Liko 10 sek. E.Bendžius baudų metimais įtvirtina vilniečių pergalę.

Liko 60 sek. T.Holloway'us už nugaros palieka G.Masiulį ir pelno du taškus iš po krepšio (83:75).

39 min. G.Masiulis puolime lengvai susitvarko su M.Echodu. Likus 80 sekundžių iki mačo pabaigos šeimininkai priekyje 81:75.

38 min. P.Cruzas galėjo padėti tašką šiose rungtynėse, tačiau „Neptūno“ viltys vis dar gyvos – 79:73.

36 min. „Rytas“ susigrąžina dviženklį pranašumą – 77:67.

35 min. Skirtumas tarp komandų buvo vos trys taškai, tačiau P.Cruzas kelia vilniečius iš sėdimų vietų – 73:67.

34 min. Intriga gyva! T.Delininkaitis smeigia tolimą metimą, o „Rytas“ atsiduria gilioje duobėje – 69:64.

33 min. „Neptūnas“ nepasiduoda – po D.Dorsey tritaškio komandas skiria jau tik 10 taškų (69:59).

32 min. M.Girdžiūnas maudo T.Delininkaitį gynyboje, tačiau pastarasis turi savo atsaką kitoje aikštelės pusėje (69:56).

Po trijų kėlinių: „Rytas“ – „Neptūnas“ 67:52

30 min. „Rytas“ jau buvo susikrovęs ir 20 taškų pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje O.Olisevičiaus tritaškis skirtumą sumažino iki 15 taškų (67:52).

27 min. D.Bičkausis smeigia tritaškį paskutinę atakos sekundę, o vilniečių persvara – jau 19 taškų (62:43).

24 min. „Ryto“ pranašumas pasiekia rekordines aukštumas – 57:41.

22 min. Kėlinys prasideda Arno Butkevičiaus oro linijomis ir galingu skrydžiu. „Neptūną“ puolime gelbėja Deividas Gailius (51:37).

Po dviejų kėlinių: „Rytas“ – „Neptūnas“ 45:32

20 min. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis P.Cruzas įmeta floaterį, o vilniečių pranašumas – rekordinis (45:32).

19 min. Klaipėdiečiai ir vėl nespėja gynyboje – antrą kartą apylaisvis paliktas Francisco Cruzas šįkart baudžia varžovus ir skirtumas tarp komandų vėl dviženklis (43:32).

18 min. Vilniečiai klysta išsimesdami kamuolį iš už galinės linijos. Simas Galdikas puolime „verčia“ taškus iš po krepšio (40:32).

17 min. Šiandien solidžiai atrodo C.Bairstow. Gynyboje bloku sužiba M.Echodas, netrukus pasižymėdamas ir kitoje aikštės pusėje. „Rytas“ inicijuoja spurtą – 40:30.

15 min. Po minutės pertraukėlės vilniečiai pataiko pirmą tritaškį, kurio autorius E.Bendžius. Netrukus dar vieną tolimą metimą prideda ir D.Sirvydis. Vilniečiams atitrūkti neleidžia D.Dorsey – 34:29.

14 min. D.Dorsey gynyboje mausto D.Sirvydį, o kitoje atakoje atlieka rezultatyvų perdavimą M.Jogėlai, kuris įskraidina tritaškį – 28:25.

11 min. Kėlinio pradžia ir vėl rezultatyvi. M.Girdžiūnas perima kamuolį, jį kaip ant lėkštutės padeda E.Bendžiui, o pastarasis krauna žaidimo įrankį į krepšį – 26:20.

Po pirmojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 20:18

10 min. Kėlinio pabaigoje dominuoja gynyba. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis gražią verpstę prieš A.Butkevičių atlieka jaunasis Matas Jogėla.

7 min. G.Masiulis įmeta jau antrą tritaškį, o Simas Galdikas dominuoja po krepšiu – šokdina Evaldą Kairį, kuris kurioziškai užšoka ant klaipėdiečių galiūno (18:16).

6 min. Arnas Butkevičius nuo kranto iki kranto! „Rytas“ priekyje 16:11.

4 min. Rungtynių pradžia – rezultatyvi. „Ryto“ meksikietis rodo savo kamuolio valdymo sugebėjimus ir vėl išveda komandą į priekį – 12:10.

3 min. Pirmą rungtynių tritaškį pataiko Gytis Masiulis. Kitoje aikštės pusėje pasižymi Paco Cruzas (8:5).

2 min. Pirmieji pasižymi klaipėdiečiai, tačiau spurtu 6:0 atsako aikštės šeimininkai. Visus taškus jiems pelnė priekinės linijos žaidėjai.

Startiniai komandų penketai:

„Rytas“: T.Holloway, P.Cruzas, A.Butkevičius, C.Bairstow, M.Echodas.

„Neptūnas“: Ž.Janavičius, D.Gailius, T.Sedekerskis, G.Masiulis, A.Williamsonas.

Abi komandos reguliarųjį sezoną pradėjo pergalingai – uostamiesčio krepšininkai 74:67 palaužė Alytaus „Sintek-Dzūkija“ ir 80:67 nugalėjo Utenos „Juventus“, o sostinės komanda 95:84 nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ ir 87:78 Prienų „CBet“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.