Angle down Atgal

Dar penkiolikai savivaldybių - nemokamas belaidis internetas viešose vietose. Ar jūsų miestas tarp jų?

Praėjusių metų pabaigoje 19 Lietuvos savivaldybių, suskubusių atsiliepti į pirmąjį Europos Komisijos (EK) iniciatyvos „WiFi4EU“ kvietimą, gavo 15 tūkst. eurų belaidžio interneto ryšio zonoms viešosiose erdvėse įrengti. Šiandien Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje džiugiai informavo, kad šį sąrašą papildė dar 15 miestų.

„Tokios ryšio zonos galės atsirasti aikštėse, parkuose, bibliotekose, muziejuose ar kitose savivaldybių pasirinktose viešose vietose. Belaidis interneto ryšys jose bus nemokamas ir veiks ne trumpiau kaip trejus metus“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Europos Sąjungos (ES) lėšomis nemokamo belaidžio interneto ryšio zonas viešosiose erdvėse gali įsirengti jau pirmame etape paraiškas pateikę Vilniaus, Šiaulių ir Alytaus miestai, taip pat Anykščių, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Raseinių, Rokiškio, Šalčininkų, Šilutės, Švenčionių ir Ukmergės rajonų savivaldybės. O dabar šis sąrašas pasipildė dar 15 miestų:

- Akmenės rajono savivaldybė
- Alytaus rajono savivaldybė
- Biržų rajono savivaldybė
- Jonavos rajono savivaldybė
- Joniškio Rajono Savivaldybė
- Klaipėdos rajono savivaldybė
- Kretingos rajono savivaldybė
- Mažeikių rajono savivaldybė
- Molėtų rajono savivaldybė
- Neringos savivaldybė
- Palangos miesto savivaldybė
- Panevėžio miesto savivaldybė
- Šakių rajonono savivaldybė
- Širvintų Rajono Savivaldybė
- Visagino savivaldybė

EK duomenimis, pagal programą „WiFi4EU“ finansuojami tinklai bus nemokami, juose nebus reklamos ir nebus renkami asmens duomenys. Finansavimas bus teikiamas tiems tinklams, kurie nedubliuos jau esamų nemokamų privačiųjų ar viešųjų panašios kokybės paslaugų. Savivaldybės sudarys sutartis su belaidžio ryšio įrengimo bendrovėmis ir bus atsakingos už šio ryšio prieigos zonų įrengimą bei eksploataciją.

Iniciatyva „WiFi4EU“ yra dalis plačios esminės ES telekomunikacijų taisyklių pertvarkos, apimančios naujas priemones, kuriomis siekiama patenkinti augančius europiečių interneto ryšio poreikius ir padidinti Europos konkurencingumą. Ryšio galimybių gerinimas yra viena pagrindinių ES bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos dalių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite