Angle down Atgal

Dantų protezavimo kainos

Dantų protezavimas yra vienas iš efektyviausių būdų atkurti prarastus dantis. Šiuolaikinės odontologijos klinikos siūlo platų protezavimo paslaugų spektrą. Konsultacijos metu dantų gydytojas parinks tinkamiausią ir patogiausią būdą, kaip atstatyti dėl vienokių ar kitokių priežasčių prarastus dantis.

Dantų protezavimas gali būti reikalingas ne tik netekus dantų, vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir sergant periodontitu, turint patologinį sukandimą, sergant apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis arba kai dantys yra netekę daug kietųjų audinių.

Išskiriamos dvi dantų protezų rūšys: fiksuotieji ir išimami. Išimami protezai skirstomi į lanko atraminius protezus ir dantų plokšteles.

Fiksuoti protezai yra skirstomi į vainikėlius, dalinius vainikėlius, tiltinius protezus bei mikroprotezus.

Kokias problemas sukelia vienas ar keli prarasti dantys?

Turbūt jau žinote, kad estetinis vaizdas nėra vienintelė problema, su kuria susiduria bent vieno danties netekę žmonės. Žinoma, labai daug nepatogumų sukelia ir pasikeitęs estetinis vaizdas. Praradus vieną ar daugiau dantų, estetinis vaizdas keičiasi, žmogus nesijaučia patogiai, atsiranda pasitikėjimo savimi trūkumas, žmonės dažnai pradeda vengti šypsotis. Laikui bėgant kaulas išnyksta, o tai gali pakeisti net veido ir žandikaulio formą.

Kalbos sutrikimas. Jei nėra dantų, gali pasitaikyti kalbėjimo pokyčių, sunkumų, ir gali būti sunkiau ištarti tam tikrus garsus (ypač dėl priekinių dantų praradimo).

Suprastėja kramtymo funkcija. Trūkstant vieno ar daugiau dantų, sunkiau kramtyti ir valgyti. Todėl dėl nevisavertės mitybos, netinkamo maisto sukramtymo gali pasireikšti virškinimo sutrikimai.

Kainos

Kalbant apie dantų protezavimo paslaugų kainą, ji gali būti įvairi. Dantų protezavimo kaina priklauso nuo to, kokie protezai pasirenkami, kokios procedūros reikalingos. Pavyzdžiui, plastmasinio vainikėlio kaina yra maždaug 35 eurai. Išimamų dantų protezų kainos svyruoja nuo maždaug 200 iki 700 eurų. Nenuimami dantų protezai kainuoja vidutiniškai apie 300-450 eurų. Šios kainos nėra itin tikslios. Kiekvienoje klinikoje jos gali skirtis. Kiekvienam žmogui pagal jo poreikius ir galimybes išrenkami tinkamiausi protezai.

Dantų protezavimas – procedūra, kuri reikalinga ne tik seniems žmonėms, kurie dėl amžiaus neteko savų dantų. Jos neretai prireikia ir jauniems žmonėms, sergantiems tam tikromis ligomis ar netekusiems dantų nelaimingo atsitikimo metu.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite