Angle down Atgal

Dantenų uždegimas ir kodėl jo negalima ignoruoti

Kartais į prasidėjusius negalavimus žmonės numoja ranka sakydami, kad praeis. Ypač kai tie negalavimai pasireiškia tyliai ir nelabai skausmingai. Būtent toks yra dantenų uždegimas – jis pakankamai tylus, kad iš pradžių nekeltų didelių nuogąstavimų, tačiau sukeltos pasekmės gali būti liūdnos.

Labiausiai nelaukiama dantenų uždegimo ir sunkesnės jo formos – periodontito – pasekmė yra ankstyvas dantų netekimas. Atsitraukus dantenoms, dantis pradeda klibėti, jis lengviau išjudinamas, todėl kyla didelė grėsmė jam iškristi.

Dantenų uždegimas taip pat sukelia tokias problemas kaip dantenų kraujavimas valantis dantis, nemalonus ir sunkiai numalšinamas prastas burnos kvapas, dantenų jautrumas, paraudimas ir suminkštėjimas. Šios bėdos po vieną galbūt ir neatrodo didelės, tačiau susidėjusios tikrai kenkia gyvenimo kokybei, o išsivystęs periodontitas sukelia dar daugiau problemų ne tik jūsų burnos sveikatai, bet ir visam organizmui.

Dantenų uždegimas – išvengiama ir kontroliuojama liga; tereikia nepamiršti reguliarių vizitų pas odontologą, kruopštaus dantų valymo bent du kartus per dieną (turintiems dantenų problemų rekomenduojama naudoti specialias dantų pastas) ir C bei D grupės vitaminų įtraukimo į maisto racioną.

Ieva Bulatovaitė

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite