Dano Pozniako turnyro nugalėtojais tapo keturi Lietuvos boksininkai

Reporteris Edita Etaplius žurnalistas

Vilniuje jau 17 metus iš eilės surengtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautinis jaunimo turnyras. Į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių įtrauktame turnyre šiais metais kovojo 54 boksininkai iš 10 valstybių: Belgijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Slovakijos, Škotijos ir Švedijos. Jie išsidalijo 12 medalių komplektų.

D.Pozniako turnyro finaluose kovojo aštuoni Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 60 kg turnyro nugalėtoju tapo Paulius Bublis. Finale lietuvis vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo škotą Sovvy Kerrą.

„Tai svarbiausia pergalė mano karjeroje. Prestižinį Dano Pozniako turnyrą yra laimėję garsiausi mūsų šalies boksininkai, tikiuosi sekti jų pėdomis. Sunkiausia buvo finalo kova, čia daugiausia lėmė psichologinė dvikova. Pergalė turnyre suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis Europos jaunimo čempionate, kuriame tikiuosi pakovoti dėl medalio“, – sakė praėjusių metų Europos jaunių čempionate 5 vietą užėmęs ir per žingsnį nuo medalio likęs P.Bublis.

Laimėti aukso medalio nepavyko Europos jaunių čempionato prizininkui Simonui Zelenekui. Svorio kategorijos iki 63,5 kg finale S.Zelenekas po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo čekui Samueliui Korčekui.

Dar viena labai atkakli finalo kova vyko svorio kategorijoje iki 67 kg, kur Nojus Samuilis susitiko su čeku Samveliu Horvathu. Dvikova baigėsi lygiosiomis ir tik po papildomo teisėjų įvertinimo, pergalė taškais 3:2 skirta lietuviui.

„Taip ilgai laukti teisėjų verdikto ringe buvo netgi sunkiau, negu kovoti. Sunkiausia finale buvo pirmas raundas, nes man įsibėgėti visada gan sunku. Pergalę lėmė didžiulis noras nugalėti. Trečio raundo pabaigoje buvau daug aktyvesnis, galbūt tai ir lėmė teisėjų sprendimą. Man tai didžiausia pergalė ir labai tikiuosi, kad ji priartins mane prie Europos čempionato“, – pergale džiaugėsi N.Samuilis.

Dvejose svorio kategorijose vyko „lietuviški“ finalai. Svorio kategorijoje iki 86 kg Armandas Kateiva taškais 5:0 nugalėjo Jokūbą Snetkovą.

Svorio kategorijos iki 92 kg finale Tomas Lemanas jau pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš Gustą Palionį.

Sunkiausioje virš 92 kg svorio kategorijoje Gytis Matijošaitis antrame raunde turėjo pripažinti Švedijos atstovo Elwino Belezikos pranašumą.

Šiais metais Lietuvos boksininkai D.Pozniako turnyre iškovojo 14 medalių: 4 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos.

2 aukso medalius laimėjo Prancūzijos rinktinė, po vieną aukso – Belgijos, Čekijos, Latvijos, Slovakijos, Škotijos ir Švedijos atstovai.