REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Liepos 5 d. 21:28

Danguje užfiksavo keistenybę – švytinčią spiralę (vaizdo įrašas)

Pasaulis

© Association Calédonienne d'Astronomie

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


180781

Naktinis dangus turi tikrai nemažai paslapčių, o kai kada tos paslaptys ir keisti reiškiniai gali netgi išgąsdinti. 

Birželio 18 d. vieną tokį nepaaiškintą reginį liudininkai stebėjo danguje virš Naujosios Kaledonijos ir Vanuatu, pietvakariniame Ramiajame vandenyne, apie 18 val. vietos laiku. Čia keli liudininkai matė ir nufotografavo gražią, tačiau gana gluminančią spiralę, kuri išsivyniojo danguje tiesiai prieš jų akis, rašo iflscience.com.

Visgi, mokslas šį neįprastą reiškinį gali paaiškinti.

Skelbiama, kad tai labai panašus atvejis, kaip ir fiksuotas 2009 metais, ir pavadintas „Norvegijos spirale“.

2009 metų „Norvegijos spiralė“, taip pat buvo reginys, kurį stebėtojai šiauriniame šalies pakraštyje regėjo maždaug 10 minučių. Visgi, tąkart buvo išsiaiškinta, kad šis įspūdingas buvo nesėkmingai Rusijos paleistos raketos rezultatas.

„Bulava“ raketa, kurią, remiantis „New Scientist“ ataskaita, Rusijos vyriausybė patvirtino, kaip spiralės šaltinį, buvo pažeista, dėl ko išmetamosios dujos sklido netinkamu kampu. Tai lėmė, kad raketa sukosi, spjaudydamasi ugnimi, sukurdama įspūdingą spiralinį pasirodymą.

„Jonathan McDowell, Amerikos astronomas, sudarantis visų planetoje vykdomų manevrų ir orbitinių paleidimų sąrašus, patvirtino, kad šįkart buvo antrasis Kinijos „Long March 2C“ raketos, etapas, birželio 18 d. 06:25 val. paleistas iš Sičango paleidimų centro drauge su 4 palydovais“, savo atnaujintame „Facebook“ įraše pranešė „Association Calédonienne d'Astronomie“ (ACA). „Su juo susisiekęs Amaury Bellee aiškina: „užbaigusi savo misiją, ši dalis būtų išmetusi savo kurą (nesimetrinį dimetilhidraziną (UDMH) ir azoto peroksidą, tam, kad išvengtų sprogimo orbitoje, galinčio įvykti dėl bakuose likusio slėgio. Tai ir yra fenomenas, kurį stebėjo žmonės“.

Tokia spiralė yra antroji matyta šiais metais, nes kaip ACA paaiškino McDowell, toks pat šaltinis panašią spiralę suformavo ir gegužės mėnesį. Abi dangaus spiralės buvo matomos praėjus 30 minučių po raketos paleidimo iš tos pačios vietos, su tais pačiais parametrais: „34° orbitos nuolydis paleidimo kryptimi pietryčių link, remiantis kito specialisto Joseph Remis pateikta informacija“,“ – rašė ACA.

Panašus paleidimas yra numatytas ir liepos mėnesį.

Gismeteo.lt 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA