Dalykai, kurie trumpina telefono akumuliatoriaus tarnavimo laiką

Vilnius
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Turbūt kiekvienas norėtume, kad telefono akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau. Ir tikrai nenudžiungame, kai pastebime, kad vis dažniau tenka jį įkrauti iš naujo. Taip atsitinka natūraliai, nes visi daiktai susidėvi, kai juos naudojame. Tačiau ir mes patys paspartiname šį procesą. Kokie dalykai ypač prisideda prie trumpesnio telefono akumuliatoriaus tarnavimo laiko?

Niekada neišjungiame telefono

Ne visi žino, kad rekomenduojama telefoną išjungti bent kartą per savaitę. Tai žymiai prailgina akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Be to, nerekomenduojama telefoną naudoti telefoną. Užsistatykite tikrą laikrodį ir telefonas jums padėkos.

Visada laikome įjungtą „Wi-Fi“ ar „Bluetooth“

Išjunkite nereikalingas funkcijas, kai jų nenaudojate. Tai padės išvengti akumuliatoriaus sekimo ir pailgins jo veikimo laiką. Susimąstykite, kam jums reikalingas „Wi-Fi“ ryšys, jei tuo metu net nelaikote telefono rankose, arba kam reikia „Bluetooth“ sąsajos, jei neketinate su kuo nors dalintis failais?

Naudojame telefoną ekstremaliomis oro sąlygomis

Telefonai nėra sukurti atlaikyti ypač aukštą ar labai žemą temperatūrą. Esant tokioms sąlygoms, sumažėja akumuliatoriaus veikimo laikas. Jei temperatūra yra aukščiau +30 laipsnių arba žemiau –20 laipsnių, stenkitės išsitraukti telefoną tik tada, kai tai absoliučiai būtina.

Krauname telefoną per naktį

Manoma, kad telefono įkrovimas iki 100 % kenkia baterijai. Pabandykite ištraukti įkroviklį, kai akumuliatorius įkrautas iki 95–96%. Dėl šios priežasties taip pat nerekomenduojama palikti krauti telefoną per naktį.

Laukiame, kol telefonas išsikrauna iki 0 %, ir vėl įkrauname iki 100 %

Ličio jonų akumuliatoriai, kurie yra daugumoje naujausios kartos telefonų, geriausiai veikia, kai yra įkrauti iki 50–80%. Akumuliatoriaus įkrovimas turėtų būti panašus į valgymo taisykles, kai patariama užkąsti ir padaryti pertrauką tarp valgių.

Naudojame ne originalų kroviklį

Taip dažnai daro įvairių telefonų, ypač „iPhone“, savininkai. Tai nestebina, nes „Apple“ įkroviklių laidai labai greitai susidėvi, o nauji brangiai kainuoja. Vis dėlto stenkitės nenaudoti padirbtų įkroviklių. Kitaip sugadinsite telefono bateriją ir ji lėtai, bet užtikrintai numirs. Taip pat žinoma atvejų, kai telefonas sprogo dėl suklastoto įkroviklio. Geriau nerizikuokite!

Leidžiame visoms programėlėms naudoti vietos nustatymo funkciją

Jei leidžiame programėlėms nuolat naudoti vietos nustatymo funkciją, savo rankomis gadiname telefoną. Ši funkcija greičiau iškrauna akumuliatorių ir kelis kartus sutrumpina jo tarnavimo laiką. Šią funkciją įjunkite tik tose programėlėse, kur ji tikrai būtina.

Leidžiame programėlėms bombarduoti mus pranešimais

Programėlių siunčiami pranešimai palaiko telefoną budėjimo režime ir reikalauja nuolatinio duomenų ryšio, todėl eikvoja bateriją. Kai telefonas gauna pranešimą, ekranas įsižiebia. Dėl to irgi sutrumpėja akumuliatoriaus veikimo laikas.

Atkreipkite dėmesį, ar darote šiuos dalykus, ir jų venkite, kad jūsų telefono akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau. Juk tada rečiau teks keisti ir patį telefoną.

https://zinoti.lt