Angle down Atgal

Dalį GMP stočių atjungus nuo iki tol naudotos programinės įrangos vėlavo iškvietimai

Vėlų penktadienio vakarą dalis Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių buvo atjungtos nuo iki tol naudotos programinės įrangos, dėl to pranešimai apie iškvietimus ateidavo tik po pusantros valandos, skelbia LRT Tyrimų skyrius.

Kaip rodo LRT Tyrimų skyriaus duomenys, iš trijų GMP dispečerinių buvo nutrauktas duomenų tiekimas į septynių GMP stočių – Varėnos, Prienų, Tauragės, Telšių, Vilkaviškio, Mažeikių ir Neringos – naudojamą įrangą: administratoriaus kompiuterį bei planšetes, kuriose į iškvietimą vykstantys medikai mato informaciją apie ligonį, ten užpildo informaciją apie jo sveikatos būklę bei, išspausdinę užpildytą kortelę, kartu su pacientu perduoda gydymo įstaigai.

Šiuo metu trys iš penkių šalies GMP stočių, teikiančių ir dispečerinės paslaugas – Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – informacinę sistemą perka iš Tarptautinės skubiosios medicinos akademijos (TSMA). Ji užtikrina duomenų perdavimą GMP ekipažams. Septyni šalies PSPC GMP skyriai, gaunantys pranešimus iš šių dispečerinių, naudojo „Atvira karta“ teikiamą informacinę sistemą „Colibris“.

LRT teigimu, GMP stotys, kurios naudojasi tik TSMA informacinės sistemos ir įrangos paslaugomis, sutrikimų nepatyrė.

LRT Tyrimų skyrius remdamasis neįvardintais šaltiniais kelia versiją, jog taip trijų įtakingų Kauno medikų valdoma įmonė bando išstumti konkurentus ir perimti Greitosios pagalbos sistemos Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose aptarnavimą.

TSMA akcininkai yra trys Kauno medikai: LSMU Medicinos fakulteto Ekstremaliosios medicinos katedros profesorius Dinas Vaitkaitis, tos pačios katedros lektorius Paulius Dobožinskas ir to paties fakulteto Skubiosios medicinos klinikos asistentas Nedas Jasinskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite