Angle down Atgal

Dailininkės Aurinos Paškevičienės tapybos ir interjero lėlių paroda

2019 m. lapkričio 14 dieną Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejaus konferencijų salėje vos tilpo lankytojai, atvykę į uteniškės, dailininkės Aurinos Paškevičienės personalinę parodą.

Aurina baigė Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikumą ir įgijo dailininkės apipavidalintojos specialybę. Gyvena ir kuria Utenoje. Tapyba autorei lyg meno terapija ir saviraiškos laisvė. Paveikslai tarsi dienoraščiai, kuriame spalva ir forma įamžintos svajonės, potyriai ir švelnumas. Dailininkės kūryba žiūrovą kaip mat nukelia į pasaulį – nuaustą iš pasakų, stebuklingą ir švytintį. Dominuojanti tema – moteris, kaip žavinga ir paslaptinga būtybė, kuria lydi dailūs paukštukai, plevenantys drugiai, pasakiški gyvūnai ir puošia spindintys rasos lašeliai.

Tapybos darbų ir interjero lėlių parodos pristatymas ir susitikimas su autore dar ilgai šildys vakaro dalyvius maloniais prisiminimais. Drauge pabūti, pasigėrėti darbais, pagerbti menininkę į parodos atidarymą atvyko ne tik Utenos menininkai, bet ir buvę pedagogai, klasės draugai, šeimos nariai ir savivaldos ir sielovados atstovai. Nuo pat durų lankytojus pasitiko svetingasis keramikos muziejaus vadovas Vytautas Valiušis, džiugino dailininkės sutuoktinio, Arūno Paškevičiaus atliekami muzikiniai etiudai saksofonu. Kol visi aikčiojo nuo didelėje erdvėje šviesiomis spalvomis nutviskusių paveikslų, vaikai jaukiai vartė Aurinos Paškevičienės iliustruotas knygelės ir smalsiai apžiūrinėjo originalias, interjero puošybai skirtas lėlytes. Pristatydama savo pomėgius Aurina atskleidė, kad lėlės kūrimas – didelis malonumas, tai lyg kelionė į vaikystės prisiminimus, atsipalaidavimas ir tikėjimas stebuklu. Lėles dailininkė kurianti iš vielos, folijos, modelino, audinio skiaučių. „Ypač smagu, pradėjus darbą, stebėti, kaip iš viso to gimsta lėlės forma, ir kažkurią akimirką ji tarsi atgyja, įgauna savo veido išraišką, charakterį, nuotaiką. Tada belieka ją aprengti, papuošti ir išleisti į pasaulį.“– pasakojo dailininkė.

Susitikimo džiaugsmas, nuoširdūs sveikimai, gėlių jūra, muzikos garsai ir smagios istorijos apie Auriną skambėjo visą vakarą. Ypač smalsu buvo išgirsti, ką apie drabužių dizaino vingrybes manė dailininkės tėveliai, kažkada jaudinęsi dėl drąsių dukros parėdų, kuriais nuolat pasipuošdavo kūrybiškoji Aurina.

Aurinos Paškevičienės tapybos ir interjero lėlių parodą Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje aplankyti galima visą lapkritį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite