Angle down Atgal

Daiktų dalinimosi stotelė „Dalinkimės“ jau veikia ir Utenos mieste!

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio pabaigos Utenoje savo veiklą pradėjo Daiktų dalinimosi stotelė „Dalinkimės“ įsteigta prie Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (URATC). „Iniciatyvos tikslas – prisidėti prie žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo, paskatinti gyventojus tausoti aplinką, mažinti atliekų kiekį ir dalintis daiktais“, – sakė URATC ekologė Aida Sokolovienė.

Pasidomėjus stotelės kelių mėnesių veiklos patirtimi paaiškėjo, kad žmonės daugiau atvažiuoja pasiimti daiktų ar apsidairyti, nei atveža savuosius. Raginame gyventojus aktyviai naudotis stotelės teikiamomis galimybėmis ir savo senus, bet jau nenaudojamus ir nereikalingus daiktus atvežti į šią daiktų dalinimosi stotelę.

Dažniausiai žmonės ieško buitinių bei elektroninių prietaisų, namų apyvokos daiktų. O priimami yra šie daiktai: baldai, tekstilės gaminiai (išskyrus drabužius), elektros ir elektronikos prietaisai, namų apyvokos daiktai, žaislai, kiti buities daiktai. Jie turi būti nesulūžę, nesuplyšę, švarūs, sausi, tinkami ir toliau naudoti pagal paskirtį.

Daiktų paėmimui taikomos tokios pagrindinės tasyklės: asmuo, išsirinkęs sau reikalingą daiktą, privalo pasirašyti deklaraciją, kurioje nurodoma, kad jam žinoma, jog daiktas yra naudotas. Pasiimti galima ne daugiau kaip tris daiktus, išimtinėmis aplinkybėmis (pvz. gaisras, sunki materialinė padėtis) atsiimamų daiktų skaičius gali būti padidintas URATC direktoriaus arba jo įgalioto asmens sprendimu.

Visi šiuo metu stotelėje esantys daiktai skelbiami URATC interneto tinklalapyje www.uratc.lt, skiltyje „Dalinkimės“, bei facebook paskyroje UAB "Utenos regiono atliekų tvarkymo centras", taip pat daiktus galima gyvai apžiūrėti atvykus į aikštelę.

Skelbiame stotelės darbo laiką:
I-IV – 7:30 – 16:30
V – 7:30 – 15:15
VI – VII – nedirbame
Pietūs: 11:30 – 12:15

Stotelės adresas:
Sąvartyno g. 5, Mockėnų km., Utenos r.
Tel.: (8 389) 69 001
El. paštas: mockenai@uratc.lt

Daugiau informacijos www.uratc.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite