Angle down Atgal

Daiktų dalijimosi stotelės Lietuvoje įgauna pagreitį, tačiau atsiranda nesuprantančių šios idėjos

Šiandien Trakų savivaldybėje, Lentvaryje, atidaryta antroji Lietuvoje dalijimosi daiktais stotelė „Dėk‘ui“. Šiose stotelėse vis dar naudojimui tinkami daiktai atranda naujus šeimininkus.

Pirmoji tokia stotelė buvo įrengta vasaros pradžioje sostinės Pašilaičių rajone (Pumpėnų g. 10) ir susilaukė didelio gyventojų susidomėjimo.

„Dėk‘ui“ stotelių priežiūra ir plėtra užsiimančio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas Tomas Vaitkevičius pasakojo, jog prieš atidarant pirmąją daiktų dalijimosi stotelę nerimo netrūko.

„Buvo rizikų, ar tikrai žmonės veš daiktus, ar norės juos pasiimti, ar nebus daug konfliktų, ar nebus piktnaudžiavimo – pavyzdžiui, gal ims juos ir pardavinės. Kai kurios rizikos pasireiškė, bet minimaliai. Pirmoji aikštelė Vilniuje viršijo mūsų lūkesčius.

Mes taupome visų pinigus – reikia mažiau mokėti už atliekų sutvarkymą – ir matome socialinę reikšmę – bendruomeniškumo ugdymą. Šiuolaikiniame pasaulyje tai didelė vertybė. Idėja palaikoma aktyviai, žmonės vieni per kitus skatina dalytis daiktais.

Stotelė labai populiari, daiktai greitai rezervuojami. Žmonės kartais netgi skundžiasi ir klausia, kodėl nėra laisvų daiktų rezervacijai. Tačiau reikia būti kantriam. Deja, nesame parduotuvė ir negalime užtikrinti tų srautų.

Projekto koncepcija pasiteisino ir ji yra priimtina žmonėms. Tai gali būti pavyzdys tiems, kurie netiki, kad žmonės yra geri, sąmoningi ir solidarūs“, – kalbėjo T. Vaitkevičius.

Vyro teigimu, pasitaiko atvejų, kai gyventojai atvažiuoja su daiktų priekaba, tačiau nusivilia sužinoję, kad jie nėra tinkami palikti „Dėk‘ui“ stotelėje. Taip pat pasitaiko dalijimosi daiktais idėjos nesuvokiančių asmenų.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite