Angle down Atgal

D. Trumpas siūlo įkurti Palestinos valstybę, įšaldyti veiklą nausėdijose Vakarų Krante

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) plane Artimiesiems Rytams siūloma įkurti Palestinos valstybę su sostine dalyje rytų Jeruzalės.

Pristatydamas šį planą Baltuosiuose rūmuose D. Trumpas pareiškė, kad Izraelis žengia „didelį žingsnį taikos link“.

Pasak JAV vadovo, tai yra „istorinė galimybė“ palestiniečiams turėti nepriklausomą valstybę. „Tai gali būti paskutinė galimybė, kurią jie turės“, – pridūrė jis.

„Palestiniečiai paskendę skurde ir smurte, juos išnaudoja tie, kurie siekia pasinaudoti jais kaip marionetėmis remti terorizmą ir ekstremizmą“, – kalbėjo D. Trumpas šalia stovint Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahui).

„Jie nusipelno daug geresnio gyvenimo“, – sakė D. Trumpas.

Kaip anksčiau pranešė JAV pareigūnai, prezidento plane raginama įkurti Palestinos valstybę su sostine dalyje rytų Jeruzalės ir ketveriems metams įšaldyti naujų Izraelio nausėdijų statybas, o per šį laiką turėtų būti sutarta dėl išsamių detalių. Tačiau kol kas neaišku, ar veiklos įšaldymas būtų pratęstas, jei per tą laiką nepavyks pasiekti galutinio susitarimo.

Antradienį pristatomame plane numatyta daugiau nei dvigubai padidinti palestiniečių kontroliuojamą teritoriją, nors taip pat pripažįstamas Izraelio suverenumas didžiojoje dalyje nausėdijų Vakarų Krante. Tam, beveik neabejojama, prieštaraus palestiniečiai.

Palestiniečiai jau atmetė D. Trumpo planą, kaltindami JAV vadovą šališkumu Izraeliui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite