Angle down Atgal

D. Razmuvienė: padėtis gydymo įstaigose lieka įtempta

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, kad koronaviruso situacija gydymo įstaigose lieka itin įtempta.

„Gydymo įstaigose situacija yra labai rimta. Nuo pandemijos pradžios iš viso fiksuoti 4024 susirgimo atvejai tarp medikų. Šiuo metu yra 2887 registruoti sergantys medikai. Per rugsėjo-spalio-lapkričio mėnesius patvirtinti 3606 atvejai sveikatos priežiūros specialistams. Padėtis gydymo įstaigose yra labai įtempta“, – pirmadienį spaudos konferencijos metu sakė D. Razmuvienė.

Ji pakartojo, kad gyventojai turėtų elgtis atsakingai.

„Mus, susirgusiuosius, ne lovos pagydys. Mus pagydyti gali tik specialistai, kurių sergamumas didėja. Tai turėtų būti ženklas – reikia tikėtis, kad visuomenė įsiklausys ir savo mobilumą, elgesį pakeis“, – teigė NVSC atstovė.

Pasak epidemiologės, fiksuojami nauji COVID-19 židiniai ir protrūkiai šeimose, gydymo įstaigose, socialinės globos namuose.

„Marijampolėje registruotas naujas protrūkis Švč. Mergėlės globos namuose. Per savaitgalį užfiksuota 16 naujų koronaviruso atvejų, iš kurių 9 – darbuotojai. Tęsiasi anksčiau fiksuoti protrūkiai Tauragės socialinių paslaugų namuose, ten jau iš viso fiksuota 130 susirgusiųjų. Didžioji dalis yra slaugomi (asmenys – ELTA). Taip pat Šiaulių rajone Aukštelkės socialinės globos namuose jau yra daugiau nei 120 susirgimo atvejų“, – informavo D. Razmuvienė. 

Kalbėdama apie koronaviruso atvejus įmonėse ir organizacijose, D. Razmuvienė pasidžiaugė, kad ten atvejų skaičius, pakeitus darbo organizavimo tvarką, yra sumažėjęs.

„Neturime protrūkių ir laisvalaikio leidimo vietose, ką matėme rugsėjo-spalio mėnesiais. Dabartiniu metu šokių studijose, sporto klubuose ledo ritulio klubuose protrūkiai ir atvejai neberegistruojami“, – pažymėjo epidemiologė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite