Angle down Atgal

D. Razmuvienė įspėja apie ilgąjį savaitgalį: po jo gali padidėti sergamumas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė prašo gyventojų ilgąjį savaitgalį nesibūriuoti kapinėse.

„Prašymas, kad žmonės įvertintų savo riziką – tiek asmeninę, tiek šeimos būtinybę vykti į vienas ar kitas kapines, kurios galbūt yra ne tame pačiame mieste, o kitame Lietuvos regione. Atsižvelgti reikėtų į pažymėtas šviesoforo savivaldybes. Žmoniška kalba pasakysiu, jei žmonės nepasižiūrės į šviesoforo spalvas, jie vis tiek tegu naudoja apsaugos priemones, būtent kaukes, atstumus tegul išlaiko“, – žurnalistams teigė D. Razmuvienė.

Anot jos, saugiai aplankyti kapines galima ir po ilgojo savaitgalio.

„Kapinėse turėtų nesibūriuoti, nes paprastai lietuvių tokia tradicija, susirinkus kapinėse, vienuose ar kituose regionuose, susirenka kaimynai, pažįstami, draugai ir aptariami tam tikri prisiminimai. Šito nereikėtų daryti, nei būriuotis, nei kažkur eiti leisti prisiminimų vakarą. Tikrai šitą galima suspėti padaryti, kai bus visiškai rami situacija.

Jei šiais metais asmenys nenuvyks pas mirusiuosius, tikrai bus galima juos aplankyti žymiai ramesniu metu. Jei ilgasis savaitgalis bus labai aktyvus, žmonės važiuos, lankys kapus, tikrai rezultatai sergamumo (ir taip turime aukštus skaičius), manau, kad jų tikrai gali padaugėti“, – sakė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite