D. Razmuvienė: daugėja šeiminių susirgimų

Vilnius
NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė apibendrino pastarąsias tris karantino savaites. NVSC specialistė teigia, kad per karantino laikotarpį buvo išvengta protrūkių laisvalaikio leidimo vietose, tačiau koronaviruso židiniai pradėti fiksuoti šeimose, taip pat nerimą kelia protrūkiai slaugos įstaigose bei išaugęs medikų sergamumas.

„Jeigu prisimintume rugsėjo-spalio mėnesius, tai per tą laikotarpį kiekvieną dieną buvo registruojama dešimtimis atvejų būtent laisvalaikio leidimo vietose ir jie sudarė apie 10-15 proc. nuo visų registruojamų naujų protrūkių. Tai tikrai problema buvo didžiulė ir būtent karantino laikotarpio labai teigiamas rezultatas, kad karantino metu neregistruojamas nė vienas atvejis būtent laisvalaikio leidimo vietose“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė D. Razmuvienė.

Visgi NVSC specialistės teigimu, negatyvesnis karantino rezultatas  pasireiškė tuo, kad susirgimai ir protrūkiai daug dažniau pradėti fiksuoti šeimose.

„Jeigu pasižiūrėtume į tą tendenciją, tai iš tikrųjų ji yra vis auganti. Ir dabartiniu metu šeiminių protrūkių dalis sudaro apie 30 proc. visų registruotų kito pobūdžio protrūkių“, – sakėvD. Razmuvienė.

D. Razmuvienė taip pat informuoja, kad per lapkritį buvo užfiksuoti daugiau nei 38 tūkst. koronaviruso atvejų. Pirmąją karantino savaitę, kuri prasidėjo lapkričio 7 d., buvo registruoti 12076 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, antrąją savaitę užfiksuoti 12283 susirgimo atvejai, o trečiąją savaitę – 12238 nauji susirgimo atvejai, praneša NVSC atstovė.

„Dar, aišku, reikia žiūrėti šią ketvirtą savaitę, kuri tikimės, kad galbūt duos pozityvesnių rezultatų“, – sakė ji.

D. Razmuvienė taip pat pripažįsta, kad dabartiniu metu labiausiai nerimą kelia koronaviruso židiniai slaugos, globos įstaigose. Jos teigimu, protrūkiai šiose įstaigose registruojami visose šalies apskrityse.

Nerimą kelią ir susirgusių medikų skaičius. Pasak D. Razmuvienės, per lapkritį registruoti beveik 3,5 tūkst. atvejų, kai infekcija patvirtinta medikams.

„Vien per lapkritį registruotų atvejų skaičius sudaro 75 proc. nuo visų pandemijos pradžios registruotų medikų susirgimų atvejų“, – atkreipė dėmesį D. Razmuvienė. Pasak jos, dabartiniu metu COVID-19 serga 3675 medikai.

Epidemiologė atkreipia dėmesį, kad lapkritį buvo fiksuotas ir eksponentinis mirčių, nulemtų COVID-19 infekcijos, augimas.

„Iki lapkričio 1 d. buvo registruoti 165 mirę asmenys, o vien per lapkritį mirties atvejų jau registruota 340“, – teigė D. Razmuvienė.

ELTA