Angle down Atgal

D. Lavrinovičiaus atsakas Didžiuliams: jų tokio pobūdžio veiksmai atitinka nusikalstamos veikos sudėtį

Plačiai nuskambėjusi krepšininkų Lavrinovičių ir atlikėjų Jurgio ir Ericos Didžiulių istorija nesibaigia. Ketvirtadienį Jurgio Didžiulio pateiktas viešas paaiškinimas sulaukė Darjušo Lavrinovičiaus atsako.

Nemažai kritikos sulaukę Didžiuliai ketvirtadienį feisbuke įkėlė vaizdo įrašą, kuriame detaliai išdėstė savo poziciją ir paaiškino, kodėl taip pasielgė.

„Turėtu būti aišku, kad čia ne prieš Lavrinovičius asmeniškai, o apie socialiai atsakingą įmonę, kuri turėjo atsižvelgti į segmentą mūsų visuomenėje, kuriam šita tema kelia skaudžių asociacijų.

Kas supranta apie viešuosius ryšius, žino, kad „keldami šuršalą“ sau darėm „meškos paslaugą“. Žinojom, kad bus nepatogu ir nenaudinga mums. Bet vis tiek kėlėm, kad aukos žinotų, jog kažkam tai rūpi. Kad suteiktų joms drąsos prabilti“, – feisbuke rašė J. Didžiulis.

Situaciją nutarė pakomentuoti ir vienas iš brolių - Darjušas Lavrinovičius. Krepšinininkas feisbuke teigė, kad jie gailisi ir savo bausmę jau yra atlikę, tačiau praėjus beveik 20 metų, padarytas nusikaltimas viešai vis primenamas iš naujo, o broliai vaizduojami kaip smurtą patyrusių moterų kančių priminimu.

Žinomas vyras teigė, kad toks atlikėjų elgesys atitinka Baudžiamajame kodekse įtvirtintą nusikalstamos veikos sudėtį.

„Šiandien viešoje erdvėje susipažinome su Jurgio Didžiulio pozicija apie tai, kad bausmės atlikimas prieš 16 metų iš esmės nieko nereiškia, nes „tam tikram segmentui, tam tikrai daliai žmonių tai gali būti skausminga“. Anot J.Didžiulio – dabar yra kaip tik priešingai – mūsų pasiekti laimėjimai siunčia signalą, kad „niekam tai nerūpi ir niekas rimtai nežiūri į smurtą prieš moteris“.

Kyla klausimas: kam nerūpi? Mums rūpi, mes gailimės, mes atlikome bausmę. Pagal visus Lietuvos Respublikos įstatymus. Ir jų laikomės. Įstatymas sako, kad mes esame išpirkę kaltę prieš visuomenę. Tačiau praėjus beveik 20-čiai metų, ši situacija eskaluojama iš naujo, ir iš naujo, o mes dabar jau vaizduojami kaip visų smurtą patyrusių moterų kančių priminimu.

Todėl, vadovaujantis galiojančiomis teisės aktų normomis, mes turime teisę reikalauti, kad mūsų nevadintų „nuteistais prievartautojais“ ir nebesietų su nusikaltimu, nes, kaip minėta, tai imperatyviai numatyta įstatyme: mes atlikome bausmę ir turime teisę į visavertį visuomeninį gyvenimą.

Mūsų biografija iš esmės neša žinią, kad už neigiamus veiksmus ateina neišvengiama atsakomybė. Mes šią atsakomybę pripažinome ir bausmę atlikome. Todėl dabar siekiama suformuoti vieša nuomonė apie tai, jog mes esame neverti pilnaverčių visuomenės narių statuso, kad turime riboti savo viešą kultūrinę, ekonominę, socialinę veiklą iš esmės pažeidžia ne tik mūsų, bet ir mūsų šeimų teises, garbę ir orumą.

Aktyvūs visuomenės veikėjai, publikuodami stigmatizuojančio pobūdžio įrašus apie mus, siekdami priminti visuomenei apie mūsų „nusikalstamą praeitį“, ir tokiu būdu riboti mūsų galimybę pilnaverčiai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, neįvertina fakto, kad jų pačių tokio pobūdžio veiksmai atitinka Baudžiamajame kodekse įtvirtintą nusikalstamos veikos sudėtį: „Tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl socialinės padėties sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje ar kitoje veikloje“.

Gyvendami teisinėje valstybėje, tikimės, kad jų veiksmai bus įvertinti kompetentingų institucijų“, – feisbuke rašė D. Lavrinovičius.

Alfa.lt

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite