Angle down Atgal

D. Grybauskaitė: vaikų dienos centrai - realus būdas kurti Lietuvą be vaikų namų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vaidotuose, Vilniaus rajone, susitiko su miestelio bendruomene ir atidarė jau ketvirtąjį vaikų dienos centrą, įsteigtą bendradarbiaujant kampanijai „Už saugią Lietuvą“, nevyriausybinei organizacijai „Caritas“ ir bendrovei „Circle K Lietuva“.

Stiprinti Vilniaus rajone esančių vaikų dienos centrų tinklą pasirinkta neatsitiktinai. Vien per šiuos metus į globos institucijas čia pateko 23 vaikai, iš kurių 3 - iki 3 metų. Nežiūrint savivaldybės pastangų mažinti į globos įstaigas patenkančių vaikų skaičių, rajone vis dar trūksta alternatyvų globos namams: nepakanka socialinių globėjų, pagalbos krizių ištiktoms šeimoms, trūksta vaikų dienos centrų. Vilniaus rajone taip pat aktualios nedarbo ir priklausomybių problemos.

Pasak Prezidentės, vaikų dienos centrai - realus būdas kurti Lietuvą be vaikų namų. Stiprindami jų veiklą, apsaugome vaikus ir suteikiame pagalbą visai vaiko šeimai. Naujų dienos centrų atsiradimas - geriausias įrodymas, kad visuomenė ima suprasti jų reikšmę ir svarbą bei atsakomybę už kiekvieną vaiką.

Vaidotų dienos centrą galės lankyti daugiau nei 25 vaikai iš vargingiau gyvenančių ar sunkumus patiriančių šeimų. Prie šio centro atsiradimo itin aktyviai prisidėjo vietos bendruomenė. Patalpas centrui skyrė Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, kurios mokytojai pasiryžo vykdyti ir savanorišką veiklą - vesti edukacinius užsiėmimus centro auklėtiniams.

Atsiliepdami į Prezidentės ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ raginimą prisidėti steigiant vaikų dienos centrus, paramos projektui „Kalėdų naktį tylią“ susivienijo žymiausi Lietuvos muzikantai ir atlikėjai. Pirmadienį startavo akcija, kviečianti šalies žmones prisidėti siekiant bendro tikslo, kad Lietuvoje augtų kuo daugiau laimingų vaikų. Projekto metu surinktomis lėšomis bus įkurti vaikų dienos centrai rajonuose, kur šiuo metu pagalba yra itin reikalinga: Rokiškio rajone Juodupėje ir Kėdainių rajone.

Globos ir įvaikinimo procesams savivaldybėse paspartinti nuo kitų metų pradžios įsigalios Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos, pagal kurias pirmą kartą Lietuvos teisėje reglamentuota budinčių globotojų ir globos centrų veikla.

Šalies vadovės teigimu, tinkama teisinė bazė greitesniam globos ir įvaikinimo procesui yra svarbu, tačiau jau dabar pačios savivaldybės gali nuveikti žymiai daugiau, kad vaikai į globos įstaigas nebūtų siunčiami.

Aktyvi globėjų ir įtėvių paieška, socialinių paslaugų plėtra gali tapti alternatyva vaikų globos namams. Siekdamos užtikrinti vaikų saugumą ir priežiūrą, savivaldybės privalo paslaugas organizuoti taip, kad būtų parengta kuo daugiau globėjų, steigiama dienos centrų, krizių centrų tėvams ir jų vaikams.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite