Angle down Atgal

D. Grybauskaitė: reikia realių pokyčių, o ne reformų imitavimo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama į rudens sesiją susirinkusį Seimą, linkėjo realių pokyčių, o ne reformų imitavimo.

„Reikia realių pokyčių, o ne reformų imitavimo. Svarbu priimti tokius sprendimus, kurie didintų biudžeto surinkimą, mažintų šešėlinę ekonomiką, korupciją - veiksnius, kurie stabdo galimybes žmonėms gyventi geriau savo šalyje. Tiek čia gyvenantys žmonės, tiek emigracijoje esantys tautiečiai stebi ir laukia ženklų, kurie leistų savo ir vaikų ateitį kurti namie. Tai visų mūsų atsakomybė“, - sakoma D. Grybauskaitės sveikinime, kurį Seime sekmadienį perskaitė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anot D. Grybauskaitės, pavasario sesija šiai valdančiajai daugumai suteikė ne vieną politinę pamoką, kad kalbėjimasis ir kompromisų paieška gali duoti geresnių rezultatų nei jėga primesta valia ar buldozeriu prastumti sprendimai.

Prezidentės teigimu, ši sesija svarbi, kad priimtume būtinus sprendimus. „Valdymo efektyvumą užtikrins ne ministerijų statybos ir kilnojimai ar pelningų valstybinių įmonių išpardavimas, o nuoseklus apsivalymas nuo visų nomenklatūrinio palikimo apraiškų, nereikalingų ir besidubliuojančių funkcijų naikinimas, biurokratinių procedūrų paprastinimas, - sakoma D. Grybauskaitės sveikinime.

Pasak šalies vadovės, principingas viešojo sektoriaus skaidrinimas, kova su korupcija ir veiklos efektyvinimas galėtų užtikrinti mūsų narsytę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje jau artimiausiu metu.

D. Grybauskaitė linkėjo Seimui susitelkimo ir sklandaus darbo, kad žengimas į naują valstybės šimtmetį būtų paženklintas istoriniais ir neeiliniais darbais.

„Šios sesijos užbaigimu užversite šio šimtmečio parlamentarizmo puslapį. Linkiu, kad jame būtų kuo daugiau įrašų apie strategiškai svarbius valstybės ateičiai sprendimus, paženklintus atsakomybe, išmintimi ir konsoliduota valia“, - sakoma Seimui adresuotame D. Grybauskaitės sveikinime.
ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite