Angle down Atgal

D. Grybauskaitė, prieš išvykdama į Vadovų Tarybą: tikiuosi, kad mūsų naujai išrinkti europarlamentarai bus aktyvūs ir nemiegos ten susėdę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį vyksta į Sibiu miestą Rumunijoje, kur dalyvaus Europos Vadovų Taryboje. Pasak šalies vadovės, susitikime bus aptariami ir artėjantys Europos Parlamento rinkimai. Šalies vadovė viliasi, kad Lietuvos naujai išrinkti europarlamentarai bus aktyvūs bei tikrai gins Lietuvos valstybės interesus.

„Mes ruošiamės EP rinkimams, kas taip pat labai svarbu, nes Lietuva turi 11 vietų, ir aš labai tikiuosi, kad mūsų žmonės bus aktyvūs ir nemiegos ten susėdę vien tik dėl geros algos, o tikrai gins Lietuvos valstybės interesus“, - LRT radijui sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, Vadovų Tarybos neformaliam susitikimui gegužės 9 diena pasirinkta neatsitiktinai. Ši Vadovų Taryba sutampa ir su Europos diena, kurią 1950 m. tuometis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert'as Schumannas pakvietė Vokietiją bei kitas Vakarų Europos šalis kartu kurti taiką ir vienybę bei nubrėžė vertybinius pamatus dabartinei Europos Sąjungai.

„Tokia diena buvo pasirinkta labai tikslingai, nes prieš 69 metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert'as Schumannas pakvietė kurti taiką ir vienybę karo nualintoje Europoje. Taigi ši diena ir laikoma Europos diena, ES atsiradimo diena. Tai yra didžiulis pokario situacijos sprendimo būdas, kuomet visos nualintos šalys karo vis dėlto susivienijo ir rado bendrą reiškinį, kuris iki šiol sudaro galimybes šalims vystytis, judėti tarpusavyje, šviesti vienas kitą ir tai užtikrina saugumą ir gerovę. Todėl gegužės 9 diena buvo pasirinkta būtent dėl to“, - teigė prezidentė.

D. Grybauskaitė sako, kad ES lyderiai prieš Europos Parlamento rinkimus taip pat patvirtins bendrą politinę deklaraciją, kurioje akcentuojamas Europos vienybės, pagrindinių laisvių ir teisės viršenybės principų stiprinimas, bendrų sprendimų paieškos būtinybė.

„Kalbėdami tarpusavyje aptarsime vertybinius ES pamatus ir ateities gerovės metus. Esame pasirengę priimti atitinkamą rezoliuciją šiuo klausimu“, - sakė prezidentė.

Prezidentė D. Grybauskaitė ketvirtadienį vyksta į Sibiu miestą Rumunijoje, kur dalyvaus Europos Vadovų Taryboje. Prieš rinkimus į Europos Parlamentą, kurie įvyks gegužės 23-26 dienomis, ES pirmininkaujančioje Rumunijoje surengtas aukščiausio lygio susitikimas, skirtas ES ateities klausimams aptarti.

Sibiu taip pat įvyks pirmoji vadovų diskusija dėl ES ateities politinių gairių 2019-2024 m., kurios nubrėš Europos raidos kryptis keturiose pagrindinėse - piliečių teisių ir laisvių apsaugos, ekonominės plėtros, tvarios ir sąžiningos Europos ateities kūrimo bei vaidmens pasaulyje stiprinimo srityse.

Konkrečius pasiūlymus dėl ES strateginės darbotvarkės ES šalių lyderiai turėtų aptarti šių metų birželio pabaigoje Briuselyje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite