Angle down Atgal

D. Grybauskaitė metiniame pranešime giria teisėsaugos darbą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė devintąjį metinį pranešimą pradėjusi kalbomis apie šalį supurčiusius politinės korupcijos skandalus, nemažai dėmesio ir pagyrų skyrė teisėsaugos darbui.

Pasak D. Grybauskaitės, Lietuvos teisėsauga yra savarankiška, todėl tik teisinis ir pilietinis pasipriešinimas yra rimtas atsakas į neskaidrią politiką.

„Valstybės, o ne prekeivių įtakomis pusėn šiandien stoja vis savarankiškesne tampanti teisėsauga, įvaldžiusi naujus teisinius įrankius kovai su korupcija, kurių per pastaruosius kelerius metus sukūrėme pakankamai. Ilgametės pastangos ir įdirbis, nauji institucijų vadovai pradeda duoti rezultatus“, - aiškino D. Grybauskaitė.

Prezidentė išskyrė tiriamosios žurnalistikos reikšmę kovojant su korupcija. Anot jos, priešakines valstybės gynybos linijas papildo tiriamoji žurnalistika, vidiniai sąjūdžiai jau užgimsta mokyklose, ligoninėse, socialiniuose tinkluose.

Šalies vadovė, viena vertus, tvirtino, kad bendromis jėgomis Lietuva sugebės „perdirbti vietinius Rubikonus“, „pažaboti gazprominius energijos vėjus“, apsiginti nuo „Rosatom“ įtakų, juodosios buhalterijos, bankinių sukčių, kad užsidaro „paskolų dėžučių“ ir „dramblių pirkimo“ kontoros, tačiau, kita vertus, pabrėžė, kad atsiranda ir vis naujų pasikėsinimų užvaldyti valstybę.

Prezidentė pabrėžė, kad tik teisinėmis priemonėmis galima reaguoti į neskaidrią, valstybę užvaldyti siekiančią politiką.

„Tik teisinis ir pilietinis pasipriešinimas yra rimtas atsakas į neskaidrią politiką. Turime išlikti teisės viršenybės valstybe, rasdami tinkamą balansą tarp žinojimo, įtarimų ir įrodymų. Kad sąžiningas žmogus savo valstybėje jaustųsi oriai, turime teisiniais instrumentais galutinai nusikratyti korupcijos pančių, atnaujinti politinę sistemą ir pakilti iš nepasitikėjimo duobės, į kurią vis patenkame“, - apibendrino D. Grybauskaitė.

Benas Brunalas (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite