Angle down Atgal

D. Grybauskaitė: ES šalių vienybė - atsakas į saugumo iššūkius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais, aptarė Europos geopolitinę ir saugumo padėtį, apžvelgė svarbiausius ES ir tarptautinės politikos klausimus, Lietuvos aktualijas.

Šis pirmadienį vykęs susitikimas - tradicinis, kasmet vykstantis susitikimas.

Prezidentės teigimu, šiais metais vykusios prieš Vakarus nukreiptos puolamosios pratybos „Zapad“ parodė, kad būtina ir toliau stiprinti Europos saugumą nuo Arkties iki Baltijos šalių. NATO Varšuvos viršūnių susitikime priimti sprendimai veiksmingai įgyvendinami. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotos priešakinės NATO pajėgos, tačiau dar būtina užtikrinti oro gynybą ir sudaryti sąlygas sąjungininkų paramai atvykti kuo greičiau.

Susitikime taip pat aptartas ES bendradarbiavimas atremiant informacines, kibernetines grėsmes. Europos šalims patiriant tūkstančius kibernetinių išpuolių kasdien, Lietuvos iniciatyva steigiamos ES kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, kurios padės Bendrijai efektyviau reaguoti ir užkardyti kibernetines atakas.

Pasak Lietuvos vadovės, Europos šalių susitelkimas reikalingas ir atremiant nesaugios Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę. Aiški ir principinga visos ES pozicija būtina branduolinei saugai ir skaidrumui užtikrinti.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad Rusija toliau nevykdo Minsko susitarimų. Rytų Ukrainoje vis dar vyksta karo veiksmai, iš šios šalies teritorijos nėra atitraukti Rusijos kariai, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Todėl apie sankcijų panaikinimą Rusijai negali būti jokios kalbos.

Susitikime taip pat aptarta „Brexit“ derybų eiga. Lietuvos prioritetas - apsaugoti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių teises. Tačiau visiems Lietuvos žmonėms svarbus ir sklandus Jungtinės Karalystės pasitraukimas, kuris užtikrintų ekonominių ir prekybos ryšių su ES tęstinumą bei artimą bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse.

Lietuvos vadovė padėkojo Europos šalių diplomatinėms atstovybėms, kurios prisijungė prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Dėmesys vaikams iš rizikos šeimų, pagalba sprendžiant smurto, patyčių problemas - tai vertingas užsienio diplomatų indėlis kuriant saugesnę Lietuvą.

Prezidentė taip pat pakvietė ES šalių ambasadas aktyviai dalyvauti atkurto Lietuvos valstybingumo šimtmečio renginiuose bei kitąmet Vilniuje vyksiančiame Moterų pasaulio politinių lyderių susitikime.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite