Angle down Atgal

COVID-19 situacija Šiaulių regione – praėjusią savaitę nustatyti 229 susirgimai, ligoninėje daugėja sunkios būklės pacientų

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje tradicinėje pirmadienio spaudos konferencijoje daugiausiai dėmesio ir vėl sulaukė koronaviruso tema. Apie tai kalbėjo visi trys pranešėjai: Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė ir Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė S.Abromavičienė pristatė COVID-19 situaciją Šiaulių mieste ir regione. Moters teigimu, džiugių žinių Šiaulių regione kol kas nėra, bet dramatiško viruso plitimo taip pat neužfiksuota. „Laikomės stabiliai, bet kiekviena diena atneša naujų iššūkių“, – teigė S. Abromavičienė.

Situacija regione išlieka stabili

Pasak jos, pastarąsias tris savaites skaičiai beveik nekinta, situacija išlieka gan stabili. Apžvelgiant tris praėjusias savaites, matoma, jog 40-tą šių metų savaitę užfiksuota 246, 41 – 207, o praeitą, 42 metų savaitę – 229 susirgimų atvejai Šiaulių regione. Šiaulių mieste šie skaičiai svyravo ties 100 atvejų riba, o paskutinę savaitę fiksuoti 98 atvejai, iš jų su fiksuotais protrūkiais susiję 79 proc. Maždaug 10 procentų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Per praėjusią savaitę regione užfiksuoti 2 įvežtiniai atvejai, vienas – iš Ukrainos, kitas – iš Švedijos. Per savaitę užregistruotos 5 mirtys. Mirė 80–90 metų amžiaus grupei priklausantys asmenys.  Du iš jų – Šiaulių miesto gyventojai, 1 – Šiaulių rajono gyventojas, 1 Radviliškio ir 1 Akmenės rajono gyventojas. 

Šiuo metu mieste aktualiausi židiniai: siuvimo įmonė (17 atvejų), medžio apdirbimu užsiimanti įmonė (11 atvejų), ugdymo centras „Spindulys“ (17 atvejų), lopšelis – darželis „Žibutė“ (9 atvejai). Šie židiniai yra sekami ir kontroliuojami.

Nerimą kelia ir Šiaulių apskrityje esantys židiniai. Kelmėje didžiausiu židiniu išlieka Kelmės pieninė. Čia iš viso registruoti 24 atvejai. Liolių socialinės globos namuose nustatyta 16 COVID-19 atvejų, serga 12 gyventojų ir 4 darbuotojai. 

Joniškyje Saulės pagrindinės mokyklos dienos centre nustatyta 15 COVID-19 atvejų, virusas plint kolektyve. 

O štai radviliškiečiai pagaliau gali ramiau atsikvėpti, nes Radviliškio rajone paskutinis atvejis užfiksuotas spalio 15 dieną,  tad kol kas čia pakankamai ramu, teigė S. Abromavičienė. 

Savaitgalį Šiaulių ligoninėje – vidutinės ir sukios būklės pacientų antplūdis 

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo R. Mažeikos teigimu, praeitą savaitę įstaiga dirbo įprastu ritmu, teiktos visos planinės pagalbos paslaugos. Pasitvirtino taktika testuoti tą personalą, kuris dirba didesnės rizikos sąlygomis: visi tam tikrų skyrių darbuotojai testuojami kartą per savaitę, kasdien randama pavienių besimptomių atvejų. Tokia prevencija padeda užkirsti kelią ligos plitimui.

Pasak R. Mažeikos, neramina tai, jog daugėja vidutinės ir sunkios būklės pacientų, vien per savaitgalį į ligoninę paguldyta 16 tokių. Jo teigimu, Šiaulių regionas, pirmasis pajutęs viruso pirmąją bangą, pirmasis sutiko ir antrąją. Šiuo metu ligoninėje iš viso guli 54 COVID-19 užsikrėtę pacientai. Reanimacijos palatoje iš jų – 6. Viso Lietuvos stacionaruose gydoma apie 200 koronavirusu sergančių pacientų, tad aiškiai matoma, jog Šiaulių ligoninei tenka ketvirtadalis  COVID-19 gydymo krūvio.

Dauguma pacientų turi gretutinių lėtinių ligų, tad jų gydymas užtrunka, kai kurie ligoninėje praleidžia ir mėnesį. R. Mažeikos teigimu, planuojama, kaip pertvarkyti ligoninės darbą išsaugant kuo daugiau teikiamų planinių paslaugų ir tuo pačiu užtikrinant naujų koronavirusu sergančių pacientų priėmimą. Tuo pačiu vadovas vėl padėkojo savo įstaigos personalui, pasiaukojančiai dirbančiam šiomis nelengvomis sąlygomis.

Savivaldybės priimti  sprendimai pasiteisino 

Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis savo pasisakymą pradėjo nuo to, kad Savivaldybės administracija nuolat stebi ir vertina situaciją. Matoma, jog anksčiau priimti sprendimai dėl tam tikrų ribojimų pasiteisino: virusas nebeplinta ten, kur anksčiau situacija buvo pavojingiausia – švietimo įstaigose, renginiuose. Taip pat pasiteisino sprendimas didinti tyrimų skaičių. Taip atskleidžiama daugiau viruso nešiotojų. Praeitą savaitę mobiliajame punkte pasikeisdamos dirbo 17 komandų, šią savaitę planuojama dar padidinti šį skaičių iki 19. Tokiu būdu visuomenei sudaromos palankios sąlygos išsitirti.

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija taip pat yra priėmusi sprendimą dėl patikrų privačiame sektoriuje vykdymo. Jų metu žiūrima, kaip laikomasi nustatytų ribojimų bei kokios saugumo priemonės taikomos. Praeitą savaitę patikrintos 38 įvairios įstaigos (7 sporto klubai, 9 gamybos įmonės, 1 bankas, 4 prekybos ir pramogų centrai, 5 savivaldybės valdomos įmonės). Pastebima, jog didžioji dauguma verslų laikosi būtinų reikalavimų, o kai kurios net imasi papildomų saugumo priemonių. Iš tokių kaip geruosius pavyzdžius galima būtų paminėti įmonę „Kalvis“, kuri įsigijo modernų įrenginį, ne tik pamatuojantį atvykusiojo temperatūrą, bet ir užfiksuojantį, ar jis dėvi veidą dengiančią kaukę. Prekybos centras „Akropolis“ taip pat rodo gerą pavyzdį, periodiškai leisdami garso įrašus apie reikalingas saugos priemones bei reikalavimus.

Būta ir nenorinčių laikytis saugos priemonių, tokioms įmonėms gali baigtis liūdnai. Tai rodo ir vienos Šiaulių miesto siuvyklos-mezgyklos pavyzdys, kur, ignoruojant svarbiausius reikalavimus, įsiplieskė naujas koronaviruso židinys: siuvykloje įvyko protrūkis, iš maždaug 40 ten dirbančių žmonių serga 17. Iš viso įmonėje dirba apie 80 žmonių. Po griežto pokalbio su vadovu, dabar situacija pasikeitė, įstaigoje laikomasi saugumo reikalavimų.

A. Bartulis teigė, jog gaunama ir signalų dėl neformaliojo ugdymo veiklų, kurios, negalint jų organizuoti nuotoliniu būdu, turėjo būti laikinai nutrauktos. Tikrinimai ir toliau bus tęsiami.

Dėl saviizoliacijos pažeidimų kreiptasi į policiją

Kita tema – saviizoliacijos laikymosi kontrolė. Dėl didelio kiekio saviizoliacijoje esančių asmenų, sunku suvaldyti informaciją apie juos. Praeitą savaitę savivaldybės darbuotojai 601 kartą vyko tikrinti, ar saviizoliacijoje esantis asmuo laikosi šio režimo. Pastaruoju metu kylanti problema: turimas tik asmens kontaktinis telefonas, kartu negaunant saviizoliacijos vietos adreso. Būna atvejų, kai asmenys ir toliau atsisako teikti informaciją apie savo saviizoliacijos vietą, tai jau leidžia daryti prielaidą, jog asmuo nenori laikytis saviizoliacijos reikalavimų. Praeitą savaitę tokių asmenų atsirado 29, Savivaldybė tokiais atvejais kreipiasi į policiją, kuri nustato asmens adresą ir imasi veiksmų, kad toks gyventojas laikytųsi saviizoliacijos režimo.

Saviizoliacijoje esančių asmenų skaičiai kasdien kinta. Šio ryto duomenimis, joje yra 796 asmenys, iš jų 152 naujai atsiradę per pastarąją parą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite