Angle down Atgal

COVID-19 situacija Birštono savivaldybėje: serga 54 asmenys

Birštono savivaldybės administracija praneša, kad 2020-11-30 duomenimis nuo kovo mėnesio Birštono savivaldybėje 75 gyventojams patvirtinti Covid-19 ligos atvejai, iš jų pasveiko 21 asmenų.  Šiuo metu serga 54 asmenys, izoliuojasi 23 asmenys.

Prienų karščiavimo klinika dirba darbo dienomis nuo 9.00 iki 13.00 val. Čia pacientai priimami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi karščiuojantys ar blogai besijaučiantys asmenys, nesusisiekę su šeimos gydytojau, t. y. po darbo valandų (jei sveikatos būklė neleidžia palaukti, kol galės kreiptis į šeimos gydytoją), kreipiasi į Prienų ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Atsižvelgdami į sudėtingą ir vis besikeičiančią epidemiologinę situaciją Birštono savivaldybėje, raginame gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 viruso plitimo grėsmės prevencija. Birštono savivaldybė, siekdama užtikrinti atitinkamus saugumo reikalavimus, įsigijo vieną efektyviausių ir moderniausių dezinfekavimo priemonių – rūko generatorių DEZIFOG, skirtą patalpų dezinfekcijai nuo koronaviruso. Tai – aparatas, kuris patalpas per trumpą laiką pripildo rūko. Rūkas įsiskverbia į visus tarpelius, dezinfekcinių savybių turinčiomis medžiagomis padengia horizontalius bei vertikalius paviršius, nekenkia augalams, patalpoje tvyro apie 2 valandas. Po dviejų valandų rūkas išsisklaido, patalpomis vėl  saugiai galima naudoti. Nauju, moderniu aparatu jau atlikti dezinfekavimo darbai Birštono savivaldybės administracijos patalpose, jis buvo naudojamas dezinfekuoti ugdymo įstaigų patalpas.

Birštono savivaldybėje paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu

Birštono savivaldybė, reaguodama į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, ėmėsi griežtų priemonių situacijai valdyti. Nuo lapkričio 9 d. klientai  aptarnaujami tik nuotoliniu būdu – el. būdu arba telefonu. Svarbiausi Savivaldybės darbuotojų kontaktai paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje www.birstonas.lt.

Ugdymas Birštono savivaldybėje

Birštono gimnazijoje nuo lapkričio 9 d. tris savaites ugdymas 5–12 klasėms vyks nuotoliniu būdu, pradinis ugdymas vykdomas įprastiniu būdu. Vyriausybė nusprendė, kad pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdymo proceso metu neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Kiti moksleiviai ir toliau turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Tiek darželiuose, tiek mokyklose, tiek vykdant neformaliojo švietimo programas, teikiant švietimo pagalbos konsultacijas kontaktiniu būdu, laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sveikatos saugos, higienos sąlygų: lapkričio 11 dieną buvo dezinfekuojamos Birštono gimnazijos ir Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ patalpos.

Apgyvendinimo, maitinimo paslaugos ir laisvalaikis Birštone

Birštono kurorte paslaugas teikia 38 apgyvendinimo objektai ir 9 maitinimo įstaigos, gaminančios maistą ir siūlančios jį išsinešti į namus. Dėl sveikatinimo paslaugų ir puikios miesto infrastruktūros į kurortą atvykę svečiai ras ką veikti visą karantino laikotarpį. Birštonas yra puiki vieta nuotoliniam darbui: atvykus ilgesniam laikui čia galima suderinti darbą ir sveikatinimą. Atvykusieji į kurortą gali mėgautis jaukių vilų, poilsio namų, apartamentų ir viešbučių teikiamomis paslaugomis. Šiuo laikotarpiu Birštone veikia 38 apgyvendinimo įstaigos, tarp kurių 4 didieji objektai – medicininės paskirties paslaugas teikiančios „Eglės sanatorija“, „Tulpės“ sanatorija, sanatorija „Versmė“ ir viešbutis „Vytautas Mineral SPA“. Birštono kurorte ir toliau dirba 9 maitinimo įstaigos („AsMeniška krautuvėlė“, „Auden