Angle down Atgal

COVID-19 infekcija braunasi į Panevėžio mokyklas: užsikrėtė „Šaltinio“ progimnazijos darbuotoja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš jų keturi Panevėžio apskrityje.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 25 žmonės. Šešiolika asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią registruoti 4 įvežtiniai atvejai.

Aiškinasi užsikrėtimo židinius

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 16 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Vienas iš šių asmenų yra Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos darbuotoja, su mokiniais tiesioginio kontakto neturintis. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, kontaktai mokykloje nustatinėjami.

Priminsime, jog praėjusią savaitę koronavirusu susirgo Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro darbuotoja. Nuo jos užsikrėtė moters sūnus, besimokantis „Vilties“ progimnazijoje.

Su moksleiviais nekontaktavo

E. Vilčinskas
E. Vilčinskas

NVSC Panevėžio departamento vadovas Eugenijus Vilčinskas patvirtino, kad COVID-19 testas teigiamas nustatytas Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

„Ji dirba mokykloje ir turėjo kontaktą su progimnazijos darbuotoja, bet su moksleiviais artimo kontakto nebuvo. Užsikrėtusi koronavirusu prastai pasijuto rugsėjo 10 dieną, būdama mokykloje. Pavojaus kitiems Visuomenės sveikatos biuro darbuotojams nėra, nes biure ji buvo pasirodžiusi rugsėjo pirmomis dienomis“, – teigė E. Vilčinskas.

Gydoma ligoninėje

Pasak NVSC Panevėžio departamento direktoriaus, progimnazijos darbuotoja, kontaktavusi su užsikrėtusiu asmeniu stebima.

„Ji įspėta ir stebima. Be to, stebimi ir užsikrėtusiosios šeimos nariai. Pati moteris, kuriai nustatytas teigiamas testas, šiuo metu gydoma ligoninėje. Ji priklauso rizikos grupei. Prieš nustatant testą moteris dar vaikščiojo po miestą, lankėsi parduotuvėje, vaistinėje“, – aiškino įstaigos vadovas E. Vilčinskas.

Z. Stripeikienė
Z. Stripeikienė

Mokyklos neuždarė

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė informavo, kad švietimo įstaigoje užsikrėtusi moteris dirba keturias dienas per savaitę, po pusę dienos.

„Ji ne mūsų darbuotoja. Kai pasijuto blogai, nėjo iš kabineto ir artimų kontaktų su moksleiviais neturėjo. Didesnis kontaktas buvo su viena mokyklos darbuotoja ir ji įspėta, kad stebėtų savo sveikatą ir į darbą neina. Kabinetas, kur dirbo Visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, dezinfekuota ir, po konsultacijų su NVSC, ugdymo proceso progimnazijoje nusprendėme nekeisti. Juolab kad užsikrėtęs asmuo dirbo su visomis prideramomis apsaugos priemonėmis – kaukėmis, pirštinėmis, o su lankytojais bendravo ne ilgiau 15 minučių“, – aiškino Z. Stripeikienė.

 

Gydomi penki asmenys

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalą JP informavo:

„Šiuo metu ligoninėje užsikrėtusiųjų COVID-19 gydomi 5 asmenys. Vienas guli reanimacijoje, keturi gydomi skyriuje. Reanimacijoje gulinčio asmens būklė gerėja.“

Jūsų Panevėžys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite