REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Balandžio 26 d. 11:41

Čiurlionio namuose eksponuojama dalis druskininkiečio dailininko A. Šuliausko kūrybos palikimo

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


172925

Baigiantis antrajam pavasario mėnesiui, M. K. Čiurlionio namuose atidaryta ir iki birželio 25-osios bus eksponuojama dailininko Alfonso Šuliausko (1938 – 1917 m.) metalo plastikos kūrinių paroda.

Pasak menotyrininko, dailininko, muziejininko Adelberto Nedzelskio, A. Šuliausko palikimas – didelis ir įvairus, atskirai leidžia kalbėti apie jo naudotas medžiagas, technikas, žanrus, rengti temines parodas.

„A. Šuliauskas gimė Alytaus rajone. 1963 metais baigęs Dailės institute Keramikos fakultetą, sugrįžo į Druskininkus, kuriuose gyveno nuo vaikystės. 1969 metais buvo paskirtas vyriausiuoju dailininku naujai įkurtoje suvenyrus gaminusioje įmonėje „Ūla“.

Plečiant suvenyrų asortimentą, reikėjo ieškoti naujų medžiagų, naujų gamybos būdų, A. Šuliauskui knietėjo pačiam viską išbandyti. Taip ilgam į jo kūrybinių ieškojimų diapazoną įsitraukė daug naujų technikų (suvenyrai iš rago, gintaro mozaikos, liejimai iš aliuminio ir kiti) taip pat bene daugiausiai dėmesio sulaukusios kalinėto metalo kompozicijos. Gaminamų suvenyrų įvairovėje Alfonsas darė nedidelio formato kompozicijas, kurios būdavo prieinamos kaip etalonai, tiražuojamos. Ir lygiagrečiai kūrė sau, kūrinius tiesiogiai nesusietus su darbu įmonėje. Čia galėjo laisvai pasirinkti norimą tematiką, laisvai ieškoti, eksperimentuoti“, – primena A. Nedzelskis.

Iš šio laikotarpio kūrybinio dailininko A. Šuliausko palikimo išskirtiniai jo darbai – didesnio formato plokštė apie istorinius Lietuvos valdovus, taip pat kompozicija, skirta dailininko A. Tarabildos atminimui, naudojant du skirtingus metalus, kompozicija interjerui „Muzika“ bei daugybė kitų kūrinių.

„Tačiau, imant visą kūrybą, kartu ir kalinėtą metalą, A. Šuliauskas visada liko ištikimas pagrindinei – moters – temai, kas akivaizdu ir šioje parodoje. Galime stebėti, kaip kiekviename kūrinyje surandamas savas linijos ir reljefo santykis, plokštumų dekoravimo raštas“,– teigia pristatydamas jo bičiulis A. Nedzelskis.

ELTA primena, jog 2019 metų sausį Druskininkų savivaldybės taryba priėmė sprendimą suteikti Druskininkų garbės piliečio vardą po mirties A. Šuliauskui „už ypatingus nuopelnus ir indėlį į Druskininkų kultūros, švietimo sritis, ilgametę įvairiapusę meninę, švietėjišką ir aktyvią visuomeninę veiklą“.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA