Angle down Atgal

Čiurlionio kelias vingiavo pro Rietavą

Gegužės 24-ąją Lietuvoje prasidėjo oficialus nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio programos įgyvendinimas. Varėnoje, Druskininkuose, Kaune ir kituose miestuose vykęs renginiai „Čiurlionio Lietuva“ mėnesio pabaigoje pagaliau atkeliavo ir į Rietavą.

Pirmiausia garbūs svečiai užsuko į Savivaldybę, kur susitiko su meru Antanu Černeckiu, Administracijos darbuotojais, žiniasklaidos atstovais. Po įžanginio mero žodžio savo mintimis apie tokio nacionalinio renginio svarbą pasidalijo M. K. Čiurlionio namų direktorius, kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ sudarytojas profesorius Rokas Zubovas, kiti svečiai.

Papietavę visi užsuko į Rietavo į Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, apie kurią (taip pat ir apie kunigaikščių Oginskių indėlį į Rietavo istoriją) papasakojo kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Bažnyčioje gražią muzikinę dovaną susirinkusiesiems įteikė R. Zubovas. Ekskursijos kelias nuo bažnyčios vingiavo Rietavo dvaro sodybos Raudonųjų vartų alėja, pamatytas Lelijų tvenkinys, Meilės kalnelis, Oginskių koplyčia-mauzoliejus, Baltieji vartai, buvusi B. Oginskio muzikos mokykla (dabar – muziejus), buvęs muzikantų bendrabutis (dabar – Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla ir kiti garsūs Rietavo istoriniai objektai.

Pavakary rietaviškiai skubėjo į kultūros centrą, kur jų laukė nuostabus koncertas. Savo talentą susirinkusiems mažojoje salėje dovanojo Valstybinis Vilniaus kvartetas, Rokas Zubovas ir Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rita Urniežienė (sopranas), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir pedagogai.

Rietavo rajono savivaldybė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite