REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Kovo 22 d. 17:11

Ciniškas Ukmergės ligoninės elgesys: nepriėmė ir laukė, kol koronavirusu sirgusi senolė numirs

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


122239

Šeštadienį paaiškėjo, kad Lietuvoje jau yra pirmoji koronaviruso auka – Ukmergėje penktadienio rytą mirė 83 metų moteris, kad ji buvo apsikrėtusi COVID-19, paaiškėjo tik po mirties. Tačiau kai kas šioje istorijoje iki šiol liko nutylėta – itin ciniškas Ukmergės ligoninės elgesys.

Kaip skelbė lrytas.lt, senyva moteris jau prieš tai gulėjo ligoninėje, kurioje dirbusiai medikei ketvirtadienį buvo diagnozuotas koronavirusas. Tą patį ketvirtadienį senolė buvo išleista namo, tačiau penktadienio naktį pasijuto blogai, ėmė dusti, todėl buvo vėl atvežta į ligoninę, tačiau neišgyveno.

Po mirties ši istorija pateko į Valstybinės teismo medicinos tarnybos rankas, pastarosios ekspertai įtarė, kad moters mirtis gali būti susijusi su koronavirusu. Atlikę tyrimus, medicinos ekspertai nustatė, jog senolė išties mirė nuo koronaviruso, oficialiai tai – pirmoji COVID-19 sukelta mirtis Lietuvoje.

Šis atvejis visuomenėje sukėlė nemažai nerimo ir baimės, tačiau dar kraupesnės jos detalės buvo nutylėtos – Ukmergės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) greitosios pagalbos darbuotojas, kurio kolegoms teko „garbė“ koronavirusu sirgusią senolę pristatyti į Ukmergės ligoninę, papasakojo, kaip ciniškai elgėsi ligoninės personalas, sulaukęs mirštančios pacientės.

Anot vyro, ligoninės priėmimo skyrius paprasčiausiai neįsileido mirštančios moters ir laukė, kol ši numirs.

„Tą pačią dieną ligoninę pradėjo uždarinėti ir neįsileidinėjo į ligoninę tiesiog. Tempė gumą specialiai – ir jie žino, ir mes žinom, kad tam tikrą laiką išlauki ir problemos nėra. Geriau numiršta tegul greitojoje, nes kam mums pasiimti“, – pasakojo PSPC darbuotojas.

Anot jo, kolega greitosios pagalbos vairuotojas dar bandė jėga atidaryti duris, greičiausiai sulauks raporto, kad duris laužė.

Pasak greitosios pagalbos darbuotojo, belaukiant sunkios būklės senolė pradėjo merdėti, todėl kolegos išsikvietė dar vieną papildomą brigadą, kad ši padėtų gaivinti. Gaivino mirštančią moterį gan ilgai – apie 40 minučių.

„Gaivino automobilyje, prie priėmimo durų. Po 40 minučių išėjo reanimacijos daktaras ir dar klausė – kam jūs čia lavonus vežate“, – pasakojo ukmergiškis.

Anot Ukmergės PSPC darbuotojo, į ligoninę tuo metu nepateko ir daugiau žmonių, kuriems reikėjo pagalbos.

„Pirma diena buvo, kai „apsišvietėm“ (kaip tik buvo paaiškėję, kad medikė iš Ukmergės susirgo koronavirusu – Alfa.lt). Jie tiesiog nežinojo, ką daryti – priimti ar ne. Todėl tiesiog užsidarė. Paskui vaiką vežė su traukuliais, irgi nepriėmė. Viduje sėdi užsirakinę ir neįleidžia“, – pasakojo vyras.

Visam miestui – vos trys apsaugos komplektai

Koronavirusu sirgusią 83 metų moterį vežusi greitosios pagalbos brigada, anot vyro, šiuo metu neina į darbą, kad neapkrėstų kitų, jei netyčia apsikrėtė patys. „Greitoji atvažiavo paprastai apsirengusi, o kai pradėjo kalbėtis su ta ligone, slaugytojai pasišiaušė plaukai – tada jau grįžo su apranga“, – sakė greitosios pagalbos darbuotojas.

Tačiau bendra situacija, anot PSPC darbuotojo, yra tragiška.

„Jei kalbame apie apsaugas, visą Ukmergės greitąją reikėtų izoliuoti. Nieko nedaroma – kažkas kažko laukia, gal praeis“, – pasakojo vyras.

Anot jo, dirbantys kolegos negauna jokios informacijos, o prieš keturias dienas visame mieste buvo likę tik trys komplektai pilnos apsaugos aprangos. „Šiai dienai galbūt ir atvežė, galbūt iš kažkur ir gavo“, – sakė PSPC darbuotojas.

Pasak vyro, apsaugos komplektai – vienkartiniai, buvo patarta juos taupyti ir naudoti tik tuomet, kai aišku, jog vykstama pas koronavirusu apsikrėtusį žmogų.

Ligoninės veiksmai – protu nesuvokiami

Anot pašnekovo, koronavirusas Ukmergėje greičiausiai plis, bent jau dėl ligoninės veiksmų – nors kruiziniuose laivuose, viešbučiuose ir kitose vietose, įtarus koronaviruso židinį, žmonės būna izoliuojami, Ukmergės ligoninė pasielgė visiškai priešingai.

„Neteisingai buvo padaryta, kadangi daug išleido pacientų namo. Buvo uždaryta ligoninė, neleido lankyti ligonių, o kai išlindo šitas židinys, leido pasiimti visus namo, kai reikėjo visą ligoninę izoliuoti. O čia – bėkit, pasiimkit ligoninius. Kaip ir su šia moteriške – ją išgrūdo, išrašė“, – pasakojo PSPC darbuotojas.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA