Angle down Atgal

Čikaga – tobula kryptis žiemos entuziastams

Čikaga – vienas žinomiausių JAV miestų, lankytojus it magnetas traukiantis visus metus. Daugybė dangoraižių, didinga istorija, didžiuliai žalieji plotai ir beveik 3 milijonai gyventojų formuoja daugiasluoksnę, visuomet gyvą erdvę. Pigūs skrydžiai į Čikagą žiemą – tai galimybė pamatyti vieną iš gražiausių miesto veidų: linksmą, šventišką, jaukų ir kūrybingą.

10 idėjų žiemos atostogoms Čikagoje

Žiemos sezonas neatskiriamas nuo didžiųjų metų švenčių. Sniego pusnys, tvirtas ledas, šventinės girliandos, muzika ir džiugus šurmulys padeda pasinerti į smagų atostogų siautulį. Pateikiame 10 idėjų, ką verta nuveikti šiame mieste žiemą.

1. Pasilinksminti šventinėse mugėse

Čikagos gyventojai – tikri šventinės dvasios ekspertai. Mugėms vertėtų tinkamai pasiruošti: žvelgiant į gardumynais, papuošimais, rankų darbo dirbiniais nukrautus prekystalius, norėsis įsigyti viską. Būtinai apsilankykite žymiausiuose renginiuose: Winter Wonderfest, Christkindlmarket ir Made in Chicago Holiday Market.

2. Pademonstruoti meistriškumą ant ledo

Milžiniškos čiuožyklos po atviru dangumi kasmet sulaukia didžiulio Čikagos gyventojų dėmesio. Įsimaišykite į čiuožėjų sūkurį ir pamėginkite pralenkti ne tik vaikus. Pagrindinę čiuožyklą rasite Tūkstantmečio parke. Jei čiuožinėdami pageidaujate stogo virš galvos, keliaukite į J. Hancocko observatoriją ar Glenview ledo centrą.

3. Patenkinti azarto troškulį rungtynėse

Čikaga – The Bulls, Chicago Blackhawks, The Bears namai. Pasirūpinę bilietais iš anksto, galite pamatyti puikias garsiųjų ledo ritulio, krepšinio ar amerikietiško futbolo komandų rungtynes.

4. Prisisemti žinių ir geros nuotaikos muziejuose

Jei norite, kad pigūs skrydžiai į Čikagą papildytų jūsų žinių bagažą, keliaukite į muziejus. Šventiniu laikotarpiu jie pasipuošia ir parengia specialias temines ekspozicijas. Ypatingai verta skirti laiko Mokslo ir pramonės, Vaikų muziejams, Sheddo akvariumui, Adlerio planetariumui.

5. Pasigėrėti panorama iš kvapą gniaužiančio aukščio

Čikagoje aukščio nebijančius panoramų medžiotojus įsileidžia du dangoraižiai. Tai – 360 Chicago ir The SkyDeck.

6. Išragauti vietos maisto įvairovę

Pilnais pilvais įveikti šalčius gerokai lengviau. Kulinarinių nuotykių ieškokite sausio pabaigoje, Čikagos restoranų savaitės metu. Kitais žiemos mėnesiais lepinkitės Prancūziškame turguje, maisto halėje Revival.

7. Apsilankyti prestižiniuose teatruose ir klubuose

The Oriental, Cadillac Place Theater, Auditorium, Čikagos Šekspyro teatras – vos kelios vietos, kur galite išvysti geriausius spektaklius. Jei seniai iš juoko plyšo žandai, traukite į žinomiausius komikus išgarsinusį Second City ar The Comedy Bar.

8. Palepinti ausis ir širdį

Kalėdiniu laikotarpiu, penktadieniais, verta pasiklausyti šventinių giesmių šalia Debesų vartų skulptūros. Čia prisijungti kviečia skirtingi miesto chorai. Čikaga taip pat žymi Simfoniniu orkestru, puikiais džiazo, roko atlikėjais.

9. Atrasti šventinę magiją gatvėse

Linkolno parkas per šventes kasmet pasipuošia daugiau nei 2 milijonais spalvotų lempučių. Savitas šviesų festivalis vyksta ir kiekvienoje gatvėje. Patys miestiečiai mielai eina apžiūrėti įspūdingai įrengiamos Macy‘s parduotuvės vitrinos, Tūkstantmečio parke išpuoštos milžiniškos kalėdinės eglės.

10. Pasimėgauti pirkimo terapija

Užsukite į didžiausią prekybos centrą Ilinojaus valstijoje – Woodfield Mall. Jei nespėjote rasti lauktuvių mugėse, čia jomis tikrai pasirūpinsite.

Ko nepamiršti planuojant atostogas Čikagoje?

Žemiau – keli patarimai, kad kelionė į Čikagą būtų sklandi.

Dokumentai

Vykstant į JAV būtina užpildyti paraišką elektroniniam leidimui keliauti (ELKS). Be vizos galite skristi, jei pasas išduotas vėliau nei 2006 m. rugpjūtį.

Pinigai

Čikagoje netrūksta bankomatų ir valiutos keityklų, tačiau išsikeitus dolerius Lietuvoje, nereikės jaudintis dėl atsiskaitymo vos nusileidus oro uoste.

Susisiekimas

Pigūs skrydžiai į Čikagą paprastai vykdomi į O‘Haro tarptautinį oro uostą. Po miestą galite keliauti autobusais, metro, taksi.

Būdai sutaupyti

Prieš skrydį pasidomėkite miesto kortelėmis. Pavyzdžiui, CityPASS ir Go Chicago leis į pagrindinius turistinius objektus patekti pigiau.

Skrydžio bilietai, viešbučio rezervacija, šilti drabužiai, puiki kompanija ir tikslus pramogų planas – viskas, ko reikia, kad Čikaga žiemą atskleistų tikrąjį savo žavesį.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite