Angle down Atgal

Čia mūsų Žemė

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena (arba astronominis pavasaris) paminėta ir Lieporių gimnazijoje. Skautų būrelio nariai, vadovaujami mokytojų Remigijaus Pozniakovo ir Mangirdo Šlapelio, įnešė ir gimnazijos kieme iškėlė Žemės vėliavą.

Minėjimas prasidėjo šventiniu koncertu, kurį paruošė patys gimnazistai. Skambant dainai ,,Čia mūsų žemė“ bendruomenė įsitraukė į šokio sūkurį ir pasveikino atgimstančią Žemę. Neformalaus ugdymo būrelio ,,Misija –Pilietis“ nariai aplink gimnaziją augančiuose medžiuose iškėlė savo gamintus inkilus, kad sugrįžę paukščiai rastų sau namus. Vėliau vyko įvairios veiklos: moksleiviai žiūrėjo edukacinius filmus apie tai, kaip išgaunamas vanduo ir šalinamos nuotekos mieste, diskutavo, koks kiekvieno žmogaus vaidmuo saugant Žemę, atliko pateiktas užduotis. Vėliau kiekviena klasė ruošė projektinį darbą, kaip jie įsivaizduoja save, prisidedantį prie Žemės išsaugojimo. Atsakymai įvairūs – pasižadėjo rūšiuoti šiukšles, daugiau važinėti dviračiu, nešiukšlinti, taupyti vandenį ir elektrą, mažiau naudoti plastiko gaminių, pasodinti medžių ir kt.

Pasak poeto M. Martinaičio, ,,šalia mūsų yra visko, kad galėtume džiaugtis gyvenimu“. Už tą galimybę esame dėkingi Žemei, todėl kiekvieno pareiga, kad ji kuo ilgiau išliktų ir džiugintų žmones savo turtais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite