Angle down Atgal

Chemijos gamyklai Alytuje – antras oficialus NE

Didelio ažiotažo Alytuje sulaukusi būsima chemijos gamykla, gali būti, mieste taip ir nepradės veikti. Trečiadienį jai Alytaus miesto savivaldybėje pasakytas dar vienas „ne“, pranešė meras Nerijus Cesiulis.

„Gavome papildytą UAB MS LT01 planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. Nežinau, ar tai galima vadinti papildymu, nes aiškumo neatsirado. Klausimų vis dar daugiau nei atsakymų.

Alytaus miesto savivaldybės administracija pateikė net 17 argumentų, kodėl šiai gamyklai mūsų mieste tikrai ne vieta.

Bus tokia eksperimentinė iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo gamykla mūsų Pramonės rajone ar ne – tikrai nežinau.

Mūsų balsas yra tik rekomendacinis, o galutinį sprendimą, įvertinusi įvairių institucijų rekomendacijas, priims Aplinkos apsaugos agentūra“, – pranešė meras.

Prieš porą savaičių portalas Dzukijosveidas.lt pranešė, kad pagal naujos uolienų perdirbimo gamyklos Alytuje parengtą poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą neįmanoma nustatyti, ar ši neviršys taršos ir triukšmo higienos normų. Tokią išvadą pateikė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamentas, savo vertinime įvardijęs 12 klausimų keliančių punktų. 

Kaip nurodo Nacionalinio sveikatos centro specialistai, pagal pateiktą informaciją neaišku, ar planuojamoje ūkinėje veikloje bus naudojami vibracijos šaltiniai, o planuojama ūkinė veikla nesąlygos Lietuvos higienos normos dėl visą žmogaus kūną veikiančios vibracijos pažeidimo. Ataskaitoje taip pat nepateikta informacija apie infragarso ir žemadažnio garso šaltinių naudojimą planuojamoje ūkinėje veikloje, tad neaišku, ar nebus viršijama Lietuvos higienos norma.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite