Sportas2020 m. Vasario 11 d. 20:10

Ch. Collinso visų laikų rekordai neišgelbėjo dzūkų: Citadele KMT finalo ketvertą dramatiškai pasiekė „Neptūnas“

Klaipėda

117512

Chauncey Collinsas gerino Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) rekordus, tačiau Klaipėdos „Neptūnas“ prieš juos atsilaikė.

Antrajame KMT ketvirtfinalio mače Juricos Žužos auklėtiniai 73:72 (23:24, 13:17, 20:11, 17:20) išgyveno dramatišką kovą prieš Alytaus „Sintek–Dzūkiją“.

Po pirmojo tarpusavio mačo „Neptūnas“ turėjo 3 taškų pranašumą (92:89).

„Neptūno“ sirgaliai pirmąkart savoje arenoje išvys taurės turnyro finalo ketverte rungtyniaujančią savo ekipą.

Ch. Collinso pataikyti 9 tolimi metimai iš 13 yra naujas KMT tritaškių rekordas. Anksčiau po 6 yra pataikę Martynas Gecevičius, Gytis Masiulis, Kendrickas Brownas ir tas pats Ch. Collinsas.

36 pelnyti legionieriaus taškai taip pat yra naujasis visų laikų KMT rekordas. Ankstesnis (35 taškai) priklausė Laurynui Biručiui.

Ch. Collinsas pirmoje rungtynių dalyje buvo „Sintek–Dzūkijos“ vedlys, pataikęs daugiau tolimų metimų nei visa Klaipėdos komanda: legionieriaus sąskaitoje buvo 4 tritaškiai iš 6, „Neptūno“ – 3 iš 15.

Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ pabandė perimti iniciatyvą į savo rankas, penkių netaiklių tritaškių seriją nutraukė Deividas Gailius, o Osvaldas Olisevičius tęsė sėkmingą pasirodymą, tad tai leido po trečio kėlinio pirmauti 56:52.

„Sintek–Dzūkijai“ išlyginus rezultatą (56:56), svarbiais tapo Simo Galdiko ir Deivido Gailiaus metimai, didinę atotrūkį – 63:56. Vis tik taiklumą rodęs Ch. Collinsas išlaikė svečių viltį gyvą, o A. Jomantas lygino rezultatą, likus 42 sekundėms – 72:72.

Kamuolį turėjo „Sintek–Dzūkija“, tačiau išsimesti jo per 5 sekundes svečiai nespėjo, tad teko imtis pražangų. A. Williamsono baudos užteko „Neptūno“ pergalei.