Angle down Atgal

Čepkelių rezervate pasieniečiai vėl sulaikė kontrabandinių cigarečių nešikus

Ketvirtadienį Varėnos rajone esančiame Čepkelių rezervate Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė du kontrabandines cigaretes nešusius vyrus. 

Anot VSAT, 32-ejų Alytaus rajono gyventoją ir metais jaunesnį rokiškėną pasieniečiai pastebėjo miškingoje vietovėje, ties Katros kaimu. 

Netrukus pareigūnai vyrus sulaikė, nustatyta, kad jų neštuose keturiuose ryšuliuose buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Netoli sulaikymo vietos yra nužymėta Valstybės sienos apsaugos zona, į kurią patenkant būtina turėti specialų VSAT leidimą. Dar vieno leidimo reikia norint patekti į Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą. Nei vieno iš šių leidimų vyrai neturėjo. 

Dėl kontrabandos gabenimo A. Barausko užkardos pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po apklausų sulaikytieji buvo paleisti.

Už cigarečių gabenimą sulaikytiesiems gresia baudos nuo 5,2 iki 6 tūkst. eurų. Dar vieną, 40-90 eurų, baudą arba įspėjimą gali užtraukti patekimas į draudžiamą zoną. 

Medžiagą apie įvykį pasieniečiai perdavė ir rezervato administracijai, kuri spręs, kaip bausti leidimo neturėjusius pažeidėjus. 

Šią savaitę tai jau antrieji Čepkelių rezervate sulaikyti kontrabandininkai – trečiadienį pasieniečiai čia sustabdė tokį patį cigarečių kiekį nešusius Šalčininkų rajono gyventojus. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite