Čempionų lyga: „Lietkabelis“ krito Belgijoje

Vaiva Kasiulynaitė Etaplius žurnalistas

Ketvirtąją nesėkmę FIBA Čempionų lygos A grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (0-4) klubas, kuris išvykoje 66:80 (21:15, 12:24, 20:18, 13:23) nusileido Ostendės „Filou“ (2-2) komandai.

Dviem tritaškiais rungtynes pradėjo „Lietkabelis“ – 6:0. Nors prabėgus 3 minutėms „Filou“ priartėjo (6:9), svečiai pelnė dar 6 taškus be atsako – 15:6. Likus rungtyniauti 2 minutes panevėžiečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (19:9), bet iki kėlinio pabaigos Ostendės ekipa sugebėjo beveik perpus sumažinti deficitą.

Antrajame ketvirtyje „Filou“ startavo atkarpa 10:0 ir perėmė iniciatyvą. Panevėžiečiai atsitiesė ir likus 2 minutėms išlygino rezultatą (33:33), tačiau per likusį laiką nepelnė nė taško ir ilsėtis komandos išėjo šeimininkams esant priekyje 6 taškais.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ėmė vytis varžovus ir prabėgus 4 minutėms atstatė pusiausvyrą – 44:44. Tuomet „Filou“ laimėjo atkarpą 8:0 ir truktelėjo į priekį – 52:44. Likus rungtyniauti kiek mažiau nei 2 minutes šeimininkų atotrūkis jau peržengė dviženklę ribą. „Lietkabelis“ parodė charakterį ir kėlinį baigė pelnęs 7 taškus iš eilės – 53:57.

Lemiamą atkarpą Belgijos čempionai pradėjo 5 taškais iš eilės ir vėl nutolo. Svečiai dar bandė gelbėtis, bet arčiau nei iki 8 taškų jiems priartėti nepavyko – finalinė sirena paskelbė „Filou“ pergalę, kuri belgams yra antroji turnyre.

„Filou“: Braianas Angola 23 (4/9 tritaškiai), Shevonas Thompsonas 16 (10 atk. kam.), Keye van der Vuurstas de Vriesas 12 (15 min.).

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 14 (2/3 tritaškiai), Tomas Dimša (3/6 tritaškiai) ir Željko Šakičius po 12, Tomas Lekūnas 8 (8/9 baudos metimai), Gabrielius Maldūnas 6 (7 atk. kam.).